Sibīrijas zilā pērle

4.8

Ceļotāju Vērtējums
12 atsauksmes

Maza Grupa

Milzīgā, no akmens veidotā terīnē, pašā Āzijas vidū, savus ūdeņus sargā pasaulē lielākais saldūdens ezers. Kalni ieskauj ezeru kā dimantu vainags. Šis patiešām ir viens no titulu bagātākajiem ezeriem, jo, kā izrādās, tiek uzskatīts, ka Baikāls ir arī pasaulē vecākais ezers – uz zemes tas ir jau 25 miljonus gadu. Turklāt tā ūdens ir viens no skaidrākajiem pasaules ezeru vidū. Tā ir unikāla parādība uz mūsu planētas. Taiga, daudzveidīgā un bagātā kultūra, ūdenskritumi un īpaša maģija mājo Baikāla apkārtnē.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
16.06.2018 27.06.2018 12 Vietu nav 2190 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Olita Jakovele. Grupas sapulce 7.jūnijā plkst. 18:15

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Baikāla apkārtnē ir vairāki ievērojami tūrisma objekti, bet naktsmītnes un infrastruktūra lielākoties ir attīstības stadijā, bet tūristu skaits ir strauji audzis, ar to jārēķinās;
 • Ēdienreizes daļā gadījumu ir gatavotas pēc vietējo iedzīvotāju tradīcijām un ikdienā pierastā;
 • Daļa naktsmītņu ir viesnīcas, daļa tūristu bāzes, kurās valda sava kārtība;
 • Ceļojums balstās uz dabu, kas ap Baikālu ir ļoti savdabīga;
 • Aktīvs brauciens ar pastaigām.

Rīga – Maskava  Irkutska – Aršana  Sludjanka – Baikāla senais dzelzceļš – Ļistvjanka  Mazā jūra – Tažeranskas stepe – Oļhonas sala  Irkutska – Maskava – Rīga

1. DIENA, SESTdiena, 16.06. rīga  MASKAVA IRKUTSKA

Tikšanās Rīgās lidostā un plkst. 15:20 lidojums uz Maskavu. Turpinājumā plkst. 21:20 lidojums Maskava – Irkutska, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SVĒTdiena, 17.06. Irkutska

No rīta ap 08:05 ierašanās Irkutskā. Pēc formalitāšu nokārtošanas dosimies Irkutskas pilsētas apskatē. Tā ir Austrumsibīrijas lielākā pilsēta, sākot ar 19. gadsimta otro pusi Irkutskā ieradušies revolucionāri, kas atstājuši iespaidu uz vietējo kultūru un attīstību. Savulaik pilsētā bijis viens trimdinieks uz katriem diviem vietējiem iedzīvotājiem. Nakts viesnīcā Irktuskā.

3. DIENA, piRMdiena, 18.06.  Irkutska – Aršana

Šodien ceļosim Sajānu kalnu virzienā, kur to pakājē Tunka ielejā atrodas burjatu ciemats Aršans. Pirms tam piestāsim Baikāla ezera pašā dienvidu galā, no kura paveras plašs skats uz ezeru. Ierodoties Aršanā – pārgājiens uz ūdenskritumu, kas izvietojies kalnos netālu no ciemata. Nakts Aršanas ciematā.

4. DIENA, OTRdiena, 19.06. Aršana

Pēc brokastīm apmeklēsim budistu klosteri. Vietējais lama vairākas reizes nedēļā šajā klosterī vada procesijas. Šis ir viens no vistālāk uz ziemeļiem esošais budistu klosteris pasaulē jeb kā vietējo to sauc – dacans. Tālāk dosimies uz tuvējo ciematu, kur būs iespēja izbaudīt Aršanas minerālavotus. Nakts Aršanas ciematā.

5. DIENA, TREŠdiena, 20.06. Aršana – Sludjanka  ļistvjanka

Pārbrauciens no Aršanas uz Sludjanku. Iekārtosimies tūristu vilcienā, kas kursē pa veco Baikāla dzelzceļu, lai dotos aizraujošā braucienā gar Baikāla ezera piekrasti. Šis dzelzceļš ir  vēsturisks piemineklis, kas iekļauts Piebaikāla ainavu nacionālajā parkā. Brauciens ir patiess baudījums dabas mīļotājiem! Daudzie tuneļi, arkas un tilti sniedz papildus vērtību šim ceļa posmam. Vēlā pēcpusdienā sēdīsimies prāmī, šķērsosim Angaras upi. Nakts viesu namā Listvjankā.

6. DIENA, CETURTdiena, 21.06. ĻISTVJANKA

Šodien plānota pastaiga pa Ļistvjanku, kas gari izstiepusies gar Baikāla ezera piekrasti. Kājām dosimies uz  Čerska klinti, no kura redzama Angāras upes izteka no Baikāla ezera. Pastaigu atsvaidzinās ne tikai svaigais ezera vējš, bet arī apskates vietas. Viena no tām – Baikāla muzejs, kura ekspozīcijas veltītas ezera izpētes vēsturei, tā dzīvnieku un augu valsts unikalitātei.  Muzeja odziņa – ņerpinārijs, kur var novērot ņerpas – Baikāla saldūdens roņus.  Pie ostas varēs izstaigāt zivju un suvenīru tirgu. Nakts viesu namā Ļistvjankā.

7. DIENA, PIEKTdiena, 22.06. ĻISTVJANKA – mazā jūra

Šodien pārbrauksim uz Baikāla piekrasti, kuru dēvē par Mazo jūru. Pa ceļam apmeklēsim iespaidīgo Talci brīvdabas muzeju. Pēc tam ceļosim ziemeļu virzienā un apstāsimies pie vietējā burjatu šamaņa, kas sniegs atbildes uz dažādiem mūsu jautājumiem. Kā arī šeit būs apskatāmi burjatu mākslas darbi. Turpināsim ceļu jau cauri Tažeranskas stepei. Apstāsimies, lai Sahuerta kalnā meklētu neolīta laika klints zīmējumus, kas nav viegli pamanāmi. Vakars Mazajā jūrā ar iespēju nopeldēties +8 grādu vēsajā, bet atspirdzinošajā Baikāla ūdenī. Nakts tūristu bāzē pie Mazās jūras.

8. DIENA, SESTdiena, 23.06. TAŽERANSKAS STEPE

Tažeranskas stepe ir viena no maģiskākajām vietām Baikāla ezera krastos. Cilvēki to apdzīvoja jau 20000 gadu atpakaļ. Tās dabiskās robežas veido Angas upe dienvidos, Baikāla ezera piekraste ziemeļos un austrumos un Primorskas kalnu grēda rietumos. Ainava te ir vairāk  kā mistiska: augsti kalni ar klintīm un pāris lapegļu mežu pudurīši izkaisīti klinšainajās joslās. Neskatoties uz īpaši sauso klimatu, flora šeit ir daudzveidīga – bez stepei raksturīgajiem augiem, te sastopami arī alpīnās zonas pārstāvji. Interesants ir kopējās krievu-amerikāņu ekspedīcijas secinājums - Amerikas indiāņu senči nākuši no šī reģiona. Apmeklēsim seno Akmens spoku ieleju un Shebete kalnu. Šodienas kopējais kājām ejamais laiks ap 3 -4 stundām. Nakts tūristu bāzē pie Mazās jūras.

9. DIENA, SVĒTdiena, 24.06. MAZĀ JŪRA – OĻHONAS SALA

Pēc brokastīm sēdīsimies prāmī, kas mūs pārvedīs uz Oļhonas salu. Kājām dosimies pastaigā pa Oļhonas salu, vēlāk pārbrauksim uz Hužiru. Būs iespēja aizstaigāt uz svēto Šamankas līci, kur atrodas Baltā Klints – Baikāla vizītkarte. Šī klints ir viena no nozīmīgākajām Āzijas svētvietām.  Runā, ka Šamankas līcī ir vissskaistākās smilšu pludmales. Nakts tūristu bāzē Oļhonas salā. 

10. DIENA, pIRMdiena, 25.06. OĻHONAS SALA

Lai nokļūtu Oļhonas salas pašos ziemeļos Hobojas zemesragā, ceļā dosimies ar bezceļam piemērotiem braucamajiem. Pa ceļam skatīsim gleznainās  Sagan – Hužin jeb Trīs Brāļu klintis un Smilšu līci, kur atradās GULAGA nometne, līdz nokļūsim Hobojas zemesragā. Ja uzdrošināsieties doties augšup pa nogāzi, pavērsies ainava ar viļņiem, kas sašķīst pret zemesraga stāvajām klintīm. Pusdienas zem klajas debess. Nakts tūristu bāzē Oļhonas salā.

11. DIENA, OTRdiena, 26.06. oļhonas sala  Irkutska

Pārbrauciens no Oļhonas salas uz Irkutsku. Nakts viesnīcā Irkutskā.

12. DIENA, TREŠdiena, 27.06. Irkutska – maskava – Rīga

Transfērs uz Irkutskas lidostu. 09.25 – 10.25 lidojums Irkutska – Maskava. 13.15 – 14.55 Maskava – Rīga.

Papildus informācija

Ieteikumi šim ceļojumam:

 • neliela mugursoma, kur nest ikdienai nepieciešamās lietas;
 • vidēja fiziskā sagatavotība;
 • labi ejamie apavi;
 • ūdenspudele;
 • pretapdeguma krēms;
 • saulesbrilles.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Maskava – Irkutska – Maskava – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes viesnīcās, kempingos un tūristu bāzēs;
 • 10 brokastis, 9 pusdienas, 6 vakariņas;  
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • krievu valodā runājošu vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • Krievijas vīzu izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 350 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (07.04.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (05.05.) pirms ceļojuma.                 

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 (27.04.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 (28.04. – 11.05.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 11.05.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa.

Nepieciešamie dokumenti Krievijas vīzai:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās,
 • 1 foto 35 mm x 45 mm uz balta fona - jāiesniedz līdz 30.05.2018.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
16.06.2018 Grupas vadītāja: Olita Jakovele. Grupas sapulce 7.jūnijā plkst. 18:15

Sibīrijas zilā pērle - Baikāla ezers un Burjatija

Priekšstatījums