Sibīrijas zilā pērle

4.8

Ceļotāju Vērtējums
12 atsauksmes

Maza Grupa

Milzīgā, no akmens veidotā terīnē, pašā Āzija vidū, savus ūdeņus sargā pasaulē lielākais saldūdens ezers pasaulē. Augsti kalni ar sniegiem klātām virsotnēm ieskauj ezeru kā dimantu vainags. Šis patiešām ir viens no titulu bagātākajiem ezeriem, jo, kā izrādās, tiek uzskatīts, ka Baikāls ir arī pasaulē vecākais ezers – uz zemes tas ir jau 25 miljonus gadu. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
16.06.2018 27.06.2018 12 Vairāk kā 6 2190 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Olita Jakovele

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Baikāla apkārtnē ir vairāki ievērojami tūrisma objekti, bet naktsmītnes un infrastruktūra lielākoties ir attīstības stadijā, bet tūristu skaits ir strauji audzis, ar to jārēķinās;
 • Ēdienreizes daļā gadījumu ir gatavotas pēc vietējo iedzīvotāju tradīcijām un ikdienā pierastā;
 • Daļa naktsmītņu ir viesnīcas, daļa tūristu bāzes, kurās valda sava kārtība;
 • Ceļojums balstās uz dabu, kas ap Baikālu ir ļoti savdabīga;
 • Aktīvs brauciens ar pastaigām.

Rīga – Maskava  Irkutska – Aršana  Sludjanka – Baikāla senais dzelzceļš – Ļistvjanka  Mazā jūra – Tažeranskas stepe – Oļhonas sala  Irkutska – Maskava – Rīga

1. DIENA, SESTdiena, 16.06. rīga – MASKAVA – IRKUTSKA

Tikšanās Rīgās lidostā un plkst. 15:20 lidojums uz Maskavu. Turpinājumā plkst. 21:20 lidojums Maskava – Irkutska, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SVĒTdiena, 17.06. Irkutska

08:05 ierašanās Irkutskā. Atstāsim mantas viesnīcā un dosimies Irkutskas pilsētas apskatē. Tā ir Austrumsibīrijas lielākā pilsēta. Sākot ar 19. gadsimta otro pusi Irkutskā ilgus gadus pabijuši gan decembristi, gan boļševiki, kas atstājuši iespaidu uz vietējo kultūru un attīstību. Savulaik pilsētā bijis viens trimdinieks uz katriem diviem vietējiem iedzīvotājiem. Nakts viesnīcā Irktuskā.

3. DIENA, piRMdiena, 18.06.  Irkutska – Aršana

Šodien pagriezīsim muguru Baikālam un pavirzīsimies Sajānu kalnu virzienā, kur to pakājē Tunka ielejā  atrodas burjatu ciemats Aršans. Bet pirms tam piestāsim Baikāla ezera pašā dienvidu galā no kura paveras plašs skats uz vareno ezeru. Pa ceļam pikniks Irkutas upes piekrastē. Ierodoties Aršanā – pārgājiens uz ūdenskritumiem. Nakts Aršanas ciemā.

4. DIENA, OTRdiena, 19.06. Aršana

Šodienas tūre sniegs iespēju redzēt Tunkas ieleju ar tās cilvēkiem – Sibīrijas pamatiedzīvotājiem – burjatiem, apmeklēt Aršanas minerālavotus, iegriezīsimies kādā budistu klosterī  un pēc izvēles varēsim izmest loku tuvējās Sajānu kalnu takās. Nakts Aršanā.

5. DIENA, TREŠdiena, 20.06. Aršana – Sludjanka – ļistvjanka

Pārbrauciens no Aršanas uz Sludjanku. Iekārtosimies tūristu vilcienā, kas kursē pa veco Baikāla dzelzceļu, lai dotos aizraujošā braucienā gar Baikāla ezera piekrasti. Šis dzelzceļš ir  vēsturisks piemineklis, kas iekļauts Piebaikāla ainavu nacionālajā parkā.  Visā brauciena  garumā daudzveidīgas gleznainas ainavas klāsies viena pēc otras bezgalīgā mozaīkā – īsts baudījums dabas mīļotājiem! Daudzie tuneļi, arkas, tilti, akmens galerijas ir ne tikai unikālas, bet sniedz arī estētiski augstu vērtējumu. Šodienas kopējais kājām ejamais laiks 1 – 1.5 stundas. Pusdienosim Baikāla ezera piekrastē. Vēlāk pārbrauciens uz Listvjanku. Nakts viesnīcā Listvjankā.

6. DIENA, CETURTdiena, 21.06. ĻISTVJANKA

Šodien plānota garāka pastaiga pa Ļistvjanku, kas gari gari izstiepusies gar Baikāla ezera piekrasti. Pastaigu atsvaidzinās ne tikai svaigais ezera vējš, bet arī apskates vietas. Viena no tām – Baikāla muzejs, kura ekspozīcijas veltītas ezera izpētes vēsturei, tā dzīvnieku un augu valsts unikalitātei.  Muzeja odziņa – ņerpinārijs, kur var novērot ņerpas – Baikāla saldūdens roņus. Kājām dosimies uz  Čerska klinti.  Aizstaigāsim līdz Angāras upes iztekai no Baikāla ezera, redzēsim svēto Šamaņa akmeņa virsotni Krusta ielejā.  Pēc pusdienām – brīdis Svētā Nikolaja baznīcā. Pie ostas – zivju un suvenīru tirgus. Nakts viesnīcā Ļistvjankā.

7. DIENA, PIEKTdiena, 22.06. ĻISTVJANKA – mazā jūra

Šodien dosimies pārbraucienā uz Baikāla piekrasti, kuru dēvē par Mazo jūru. Pa ceļam apmeklēsim iespaidīgo Talci brīvdabas muzeju. Daļa ceļa  vīsies cauri Tažeranskas stepei. Te redzēsim bezgalīgu stepi, kuru izvelvē sopkas, kas saplūst cita ar citu. Pa ceļam neolīta laika klints zīmējumi Sahuerta kalnā un gājiens uz panorāmas skatu punktu Shebete kalnā. Pirms naktsmiera vēl neliela pastaiga, lai iepazītu apkārtni. Var arī doties nopeldēties +10 grādu siltajā Baikāla ūdenī. Nakts tūristu bāzē pie Mazās jūras.

8. DIENA, SESTdiena, 23.06. TAŽERANSKAS STEPE

Tažeranskas stepe ir viena no maģiskākajām vietām Baikāla ezera krastos. Cilvēki to apdzīvoja jau 20000 gadu atpakaļ. Tās dabiskās robežas veido Angas upe dienvidos, Baikāla ezera piekraste ziemeļos un austrumos un Primorskas kalnu grēda rietumos. Ainava te ir vairāk  kā mistiska: augsti kalni ar klintīm un pāris lapegļu mežu pudurīši izkaisīti klinšainajās joslās. Neskatoties uz īpaši sauso klimatu, flora šeit ir daudzveidīga – bez stepei raksturīgajiem augiem, te sastopami arī alpīnās zonas pārstāvji. Interesants ir kopējās krievu-amerikāņu ekspedīcijas secinājums   - Amerikas indiāņu senči nākuši no šī reģiona. Apmeklēsiet seno Akmens spoku ieleju un  Tan Khan kalnu.  Šodienas kopējais kājām ejamais laiks 2 - 4 stundas. Nakts tūristu bāzē pie Mazās jūras.

9. DIENA, SVĒTdiena, 24.06. MAZĀ JŪRA – OĻHONAS SALA

Ar prāmi pārcelsimies uz Oļhonas salu.  Pārbrauciens līdz Hužirai. Apmešanās tūristu bāzē. Ar kājām dosimies  uz Piramīdas līci uz nesen izveidojušos Baikāla roņu–ņerpu sauļošanās vietu. Vēlāk gājiens uz svēto Šamankas līci, kur atrodas Baltā Klints – Baikāla vizītkarte. Šī klints ir viena no nozīmīgākajām Āzijas svētvietām.  Runā, ka Šamankas līcī ir vissskaistākās smilšu pludmales. Šodienas kopējais kājām ejamais laiks 2 - 3 stundas. Pēc izvēles par papildus maksu – pirts apmeklējums. Nakts tūristu bāzē Oļhonas salā.

10. DIENA, pIRMdiena, 25.06. OĻHONAS SALA

Lai nokļūtu Oļhonas salas pašos ziemeļos - Hobojas zemesragā, ceļā dosimies ar bezceļam piemērotiem braucamajiem. Pa ceļam skatīsim gleznainās  Sagan – Hužin jeb Trīs Brāļu klintis; Smilšu līci, kur atradās GULAGA nometne, līdz nokļūsiet Hobojas zemesragā. Ja uzdrošināsieties doties augšup pa nogāzi, pavērsies ainava ar viļņiem, kas sašķīst pret zemesraga stāvajām klintīm. Pusdienās zem klajas debess, baudīsiet zivju zupu. Šodienas kopējais kājām ejamais laiks 2 - 3 stundas. Pēc atgriešanās Hužirā – gatavošanās Līgo vakaram un svinēšanai. Vasaras saulgrieži. Ugunskurs. Nakts tūristu bāzē Oļhonas salā.

11. DIENA, OTRdiena, 26.06. oļhonas sala – Irkutska

Pārbrauciens no Oļhonas salas uz Irkutsku. Nakts viesnīcā Irkutskā.

12. DIENA, TREŠdiena, 27.06. Irkutska – maskava – Rīga

Transfērs uz Irkutskas lidostu. 09.25 – 10.25 lidojums Irkutska – Maskava. 13.15 – 14.55 Maskava – Rīga.

Papildus informācija

Ieteikumi šim ceļojumam:

 • neliela mugursoma, kur nest ikdienai nepieciešamās lietas;
 • vidēja fiziskā sagatavotība;
 • labi ejamie apavi;
 • ūdenspudele;
 • pretapdeguma krēms;
 • saulesbrilles.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Maskava – Irkutska – Maskava – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes viesnīcās, kempingos un tūristu bāzēs;
 • 10 brokastis, 9 pusdienas, 6 vakariņas;  
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • krievu valodā runājošu vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās;
 • Krievijas vīzu izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 350 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (07.04.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (05.05.) pirms ceļojuma.                 

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 (27.04.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 (28.04. – 11.05.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 11.05.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa.

Nepieciešamie dokumenti Krievijas vīzai:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās,
 • 1 foto 35 mm x 45 mm uz balta fona - jāiesniedz līdz 30.05.2017.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
16.06.2018 Grupas vadītāja: Olita Jakovele

Sibīrijas zilā pērle - Baikāla ezers un Burjatija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.