Madagaskaras un Maurīcijas salas

4.0

Ceļotāju Vērtējums
1 atsauksme

Maza Grupa

Pirmie cilvēki Madagaskaras salā ieradās aptuveni pirms 2000 gadiem. Jaunatnācējus sagaidīja neskarti mūžameži un dīvaini dzīvnieki: pērtiķiem līdzīgi radījumi – lemūri, pundurveida nīlzirgi, milzu bruņurupuči, desmit pēdu gari ziloņputni, kuru tūkstoš gadu vecās milzīgās olas joprojām atrod uz salas, un simtiem citu radījumu, kuru nav gandrīz nekur citur pasaulē. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
22.10.2017 03.11.2017 13 Vietu nav 3350 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Ceļojuma programma

Rīga – Antananarivo – Tulear – Isalo – Ranomafana  Antsirabe – Antananarivo – Maurīcijas sala – Rīga

1. diena, svētdiena, 22.10.  Rīga – Stambula   

17.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 18.45 – 21.55 lidojums Rīga – Stambula.

2. diena, pirmdiena, 23.10.  Stambula – Antananarivo

01.25 – 14.00 lidojums Stambula – Antananarivo.  Transfērs uz viesnīcu un atpūta viesnīcā.

3. diena, otrdiena, 24.10. Antananarivo – Tulear

Pēc brokastīm dosimies uz lidostu, lai lidotu uz Madagaskaras dienvidu daļu. Tā būs pirmā iepazīšanas ar salu, bet no putna lidojuma. Pēcpusdienā Tuleārā apmeklēsim jūras gliemežvāku tirgu un botānisko dārzu, kur skatāmi Dienvidmadagaskaras endēmie koki un augi, tādi kā svētie baobabi, alvejas, eiforbijas. Turpat arī pirmās tikšanās ar hameleoniem, bruņurupučiem. Nakts viesnīcā Tulearā.

4. diena, trešdiena, 25.10. tulear – Isalo nacionālais parks

Uz Isalo nacionālo parku sāksim braukt pēc brokastīm. Pa ceļam vairākas fotopauzes, lai pievienotu atmiņām vietējo ciematus, cilvēkus un ainavas. Zombitse parkā, kas ir pa ceļam uz izslavēto Isalo parku, mirkli veltīsim vairāku lemūru sugu vērošanai. Nakts viesnīcā pie Isalo parka.

5. diena, ceturtdiena, 26.10.  Isalo nacionālais parks

Šodien būs aktīva diena dabā – pārgājiens: pilnas dienas ekskursija pa kalnaino, fantastisko parku, kur kanjons aiz kanjona veido sarežģītu labirintu sistēmu. Pasakainas ūdenskritumu ainavas un dabiski peldbaseini. Kanjonos  mājo  balto un brūno lemuru sugas. No augiem interesi rada tapia koki, dažādu sugu alvejas un savdabīgās ziloņpēdas. Isalo parku veido pelēku smilšakmens klinšu masīvi, kuriem ūdens, sals un laiks piešķīris unikālas formas un veidus. Daudzi no tiem ir saistīti ar Bara cilts ticējumiem. Bara ir klejotāju cilts, kas tagad apmetusies uz dzīvi dienvidu un centrālajos Madagaskaras rajonos.  Isalo parka kanjonu sienās joprojām atrodas senās Bara cilts apbedījumu vietas. Dienu noslēgs saulriets virs Isalo parka. Nakts viesnīcā pie Isalo parka.

6. diena, piektdiena,  27.10. Isalo – Fianarantsoa – ranomafana nacionālais parks

Diena garam pārbraucienam uz nākošo parku – Ranomafana nacionālo parku. Pa ceļam iegriezīsimies Anja parkā.  Tas pastāv kopš 1999. gada un tā galvenais uzdevums – saglabāt floru un faunu nākamajām paaudzēm. Pāris stundu garajā pastaigā pa parku var lielā skaitā sastapt kaķu lemūrus. Parks atrodas skaistā vietā. To ieskauj klinšu veidojumi un sausajam klimatam adaptēti augi. Nakts viesnīcā Ranomafanā.

7. diena, sestdiena, 28.10.  ranomafana nacionālais parks

Visa diena parkā. Ranomafanas nacionālais parks kopš 2007. gada ir iekļauts Pasaules Dabas mantojuma sarakstā.  Tajā  patvērumu radušas vairākas retas un stipri apdraudētas lemūru sugas. Parks kalpo arī kā ģenētisks rezervāts retām un endēmiskām Madagaskaras augu sugām. Bez lemūriem, parks ir interesants ar interesantām putnu sugām, dažādiem rāpuļiem, abiniekiem un neskaitāmām orhideju sugām. Vakarā – nakts pastaiga, lai skatītu nakts dzīvniekus. Nakts parka viesnīcā Ranomafanā.

8. diena, svētdiena, 29.10. ranomafana – antsirabe

No rīta apmeklēsim vietējo tirgu un kalēju ciematu. Pusdienās mūs izklaidēs fokloras grupa. Tad dodamies ceļā uz Antsirabi. Antsirabe ir kūrorts, kuru dibinājuši norvēģi. Eiropiešiem avēnijas ar džakarandām un tropiskajiem augiem šķiet kā pasakaina paradīze. Pilsētas transporta sistēmā nozīmīgu vietu ieņem rikšas. Ar asprātīgo noformējumu tās saista tūristus un iebraucēji labprāt izmanto šo neikdienišķo satiksmes līdzekli. Ievērības cienīgs pilsētā ir pusdārgakmeņu veikaliņš ar neticamām rotu, akmeņu un to darinājumu izmaksām. Nakts viesnīcā Antsirabē.

9. diena, pirmdiena, 30.10. antsirabe – antananarivo – maurīcijas sala

Pēc brokastīm, iekārtojušies rikšās, apskatīsim Antsirabes pilsētiņu. Vēlāk dosimies uz Madagaskaras galvaspilsētu. Bet pa ceļam aplūkosim kā top dažādi trauki, katli un kastroļi vietējo mājsaimniecības vajadzībām. Transfērs uz lidostu. Lidojums Antananarivo – Port Louis. Transfērs uz viesnīcu Indijas okeāna piekrastē. Te pavadīsim trīs naktis un pēc katra izvēles peldēsimies, sauļosimies vai arī dosimies kādā ekskursijā (papildus izmaksas). Nakts viesnīcā pie okeāna.

10. diena, otrdiena, 31.10. maurīcijas sala

Atpūta pie Indijas okeāna vai izvēlei – ekskursija pa salu par papildus maksu (75 EUR). Chamarel septiņkrāsu zeme ir dabas fenomens, kas radies vulkānisko proceu rezultātā. Tā ir salīdzinoši neliela kāpu teritorija, kur smiltis krāsojas sārtā, brūnā, violetā, zaļā, zilā, rozā un dzeltenā krāsā. Dosimies pa ruma tapšanas ceļu ruma ražotnē, uzzinot tā radīšanas procesus. Vaniļas parkā pastaigāsimies pa auglīgo ieleju ar banānu un gigantiskām bambusu audzēm, kas sniedz pavēni krokodiliem un milzu bruņurupučiem. Nakts 4* viesnīcā pie Indijas okeāna.

11. diena, trešdiena, 01.11. maurīcijas sala

Atpūta pie Indijas okeāna vai, izvēlei, ekskursija par papildus maksu, uz Maurīcijas galvaspilsētu Port Louis,  apmeklēt Nacionālo vēstures muzeju, kur var iepazīt salu raibo vēsturi un baudīt augļus, svaigi spiestas sulas vai kādu mēriņu Maurīcijas ruma. Nakts 4* viesnīcā pie Indijas okeāna.

12. diena, ceturtdiena, 02.11. maurīcijas sala – Stambula

Brīvs rīts pie Indijas okeāna. Maurīciju salas ir īsta laiskuma un atpūtas paradīze. Kad brūni iedeguši un kārtīgi atpūtušies dosimies mājās, kā suvenīrus mājiniekiem aizvedīsim  Maurīcijas iecienītāko rumu Green Island, ko ražo no salās augušo cukurniedru sīrupa,  Maurīcijas salas talismanu - Dodo putna figūriņu vai ar rokām darinātos kuģu modeļus. 12.00 izrakstīšanās no viesnīcas. 16.00 transfērs uz lidostu. 21.05. lidojums Port Louis – Stambula.

13. diena, piektdiena, 03.11.  Stambula – Rīga

06.00 ielidošana Stambulā. 10.10 – 12.10 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Antananarivo,  Antananarivo – Tulear, Antananarivo – Port Louis, Port Louis – Stambula - Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes lodge tipa apmetnēs safari laikā un  4* viesnīcā divvietīgā numurā Zanzibās salā;
 • 10 brokastis un 10 vakariņas;   
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • ieejas maksas nacionālajos parkos;
 • grupas vadītājs  un angliski runājošs gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 365 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 13.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 10.09.                  

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties  no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (02.09.), tiek ieturēti 400 EUR; 
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (03.09.- 16.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma, t.i. pēc 16.09., tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
22.10.2017 Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Madagaskaras un Maurīcijas salas

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.