Santjago svētceļnieku ceļš

5.0

Ceļotāju Vērtējums
3 atsauksmes

Maza Grupa

Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir pasaulē pazīstams, vairāk kā 800 km garš ceļa posms svētceļniekiem (var salīdzināt attālumu no Rīgas uz Maskavu - 910 km, vai, piemēram, Rīga – Berlīne 980 km). Svētceļnieki šo ceļu veic kājām, katru gadu veicot pa mazākiem posmiem, vai vecot to vienā garākā ceļojuma laikā. Mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
10.09.2017 19.09.2017 10 1 1475 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas sapulce 21.08. plkst. 18:15

Ceļojuma programma

Rīga – Porto – Arkuš – Pont D’Lima  Kosouradu – Valensa – O Porrino – Arcade – Padron – Santiago de Compostela – Porto – Rīga

1. DIENA, SVĒTDIENA, 10.09. RĪGA – PORTO – ARKUŠ

06:30 lidojums Rīga – Frankfurte, pēc tā 09:35 lidojums Frankfurte - Porto. Ierašanās Porto ap 11:15 un brauciens uz pilsētu, pēcpusdienā brauciens no Porto pilsētas uz viesnīcu Arkuš ciematā, nakts viesnīcā Arkuš.

2. DIENA, PIRMDIENA, 11.09. ARKUŠ – PONT D’LIMA

Sākas mūsu ceļojums kājām. Mūsu pirmās dienas plāns ir aptuveni 20 km uz Santjago ceļa. Zaļas Portugāles ielejas un citi mazi ciemati - Courel un Pedra Furada. Pa akmeņaino ceļa taku nokļūsim Barseluš pilsētā, kur pēc dienas gājiena apskatīsim galvenās pilsētas apskates vietas un veco tirgus laukumu. Vakarā pārbrauciens ar autobusu uz Pont d’Lima. Vakariņas un nakts viesnīcā Pont d’Lima.

3. DIENA, OTRDIENA, 12.09. PONT D’LIMA – KOSOURADU

Šodien mērosim 22 km svētceļnieku ceļa pa Portugāles lauksaimniecības reģioniem Arkuzelu. No rīta šķērsosim iespaidīgo 22 arku romānisma – gotikas stilā celto tiltu pāri Limas upei un atstāsim Pont d’Lima pilsētu. Ciemats Labruža, lauksaimnieku apstrādātie un neapstrādātie laukiun Portela Pequena. Ceļa posms kalnā aptuveni 2 km garumā, iespējams, ir visizaicinošākais posms visā gājienā. Piestāsim pie Kruš duš Franseseš. Pakalna virsotnē atvelkam elpu un turpinām ceļu uz Kosouradu. Nakts lauku naktsmītnē Kosouradu.

4. DIENA, TREŠDIENA, 13.09. KOSOURADU – O PORRINO

Šodienas gājiens sastāda aptuveni 19 km, šķērsosim Riu Miņu, kas kalpo kā robeža starp Portugāli un Spāniju. Dosimies cauri viduslaiku ciemata Tui ielām, līdz sasniegsim Tui katedrāli. Turpinājumā sasniegsim vienu no skaistākajām visa šī maršruta vietām – Lauru upes ieleju. Nakts viesnīcā O Porrino pilsētā.

5. DIENA, CETURTDIENA, 14.09. O PORRINO – ARCADE

Šodienas aptuvenais gājiens sastāda 24 km. Dodamies uz ziemeļiem, ceļš ved gar ciematiem Pazo de Mós, Santiaguiño de Antas un Chan das Pipas. Šeit sākās stāvākas nogāzes līdz pat Redondela ciematam. Izbaudīsim ainaviskus skatus pa ceļam no Redondela līdz Outeiro de Penas. Nonāksim līdz Arcade, pilsētai, kas slavena ar labākajām austerēm visā Galīcijas reģionā. Nakts viesnīcā Arcade.

6. DIENA, PIEKTDIENA, 15.09. ARCADE – KALDAS D’REIS

Šo dienu var veikt divos posmos, atkarībā kā paši jūtaties, pirmo daļu līdz Ponteverdei kopā veiksim 13 km, tad turpinājumā ir iespēja doties vēl 22 km līdz pat Kaldas d‘Reis cauri kastaņu, priežu, eikaliptu mežiem. Tiem, kuri nevēlas doties otro 22 km posmu, būs iespēja izmantot transporta līdzekli. Nakts Kaldas d’Reis.

7. DIENA, SESTDIENA, 16.09. KALDAS D’REIS – PADRON

Šodienas ceļa distance - 13 km. Pontesampayo ciemats, Verdugo tilts, piemīlīga viduslaiku pilsētiņa Caminho, kāpiens pa stāvo nogāzi no ciema Canicouva līdz apdzīvotai vietai Cacheiro. Šķērsojot kalnus, ceļš šeit kļūs platāks, šeit apskatām lauksaimniecības laukus, vīna dārzus un augļu dārzus līdz pat ciematam Pontevedra. Transfērs līdz pilsētai Padron. Vakariņas un nakts viesnīcā Padron.

8. DIENA, SVĒTDIENA, 17.09. PADRON – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Rīta transfērs ar autobusu uz ciematu Santa Maria Iria Flávia. Skaista vieta, kur senāk dzīvojuši 2 izcili spāņu rakstnieki, dzejnieks Rosália de Castro, un Nobela prēmijas ieguvējs rakstnieks Camilo José Cela. Savu 20 km šodienas ceļa posmu uzsāksim cauri piemīlīgiem galīciešu ciematiem līdz nonāksim Nossa Señora da Escravitute svētnīcā. Sekosim svētceļnieku ceļa ceļazīmēm gar Rua de Francos, līdz pat mirklim, kas liek sisties ātrāk katra ceļotāja sirdij. Pilsēta Santiago de Campostela rotāsies mūsu acu priekšā ar saviem katedrāles torņiem, aicinot mūs doties tai tuvāk. Šķērsojot Sar upi, turpināsim ceļu pa piepilsētām, līdz nonāksim līdz Faxeira vārtiem, galvenajam vēstnesim, ka esam nokļuvuši galamērķī – katedrāle ir pavisam tuvu! Nokļūsim pilsētā un pa ielu labirintiem nokļūsim Obradoiro laukumā, iepretim katedrālei, kur mūs sagaidīs svētceļnieku apsveikumi un suminājumi. Nakts viesnīcā Santiago de Campostela.

9. DIENA, PIRMDIENA, 18.09. SANTJAGO DE KOMPOSTELLA – VILLU DU KOND

Pēc brokastīm dosimies pārbraucienā ar autobusu uz Villu du Kond. Brīvs laiks un nakts Villu du Kond.

10. DIENA, OTRDIENA, 19.09. VILLU DU KOND – PORTO – RĪGA

Transfērs no viesnīcas uz lidostu. 12:05 lidojums Porto – Frankfurte, vēlāk 20:55 Frankfurte - Rīga, ierašanās Rīgā ap 23:55.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

  • lidojuma biļete Rīga – Porto – Rīga,lidostu nodokļi;
  • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
  • naktsmītnes 2*/3* viesnīcā divvietīgā numurā, lauku naktsmītnes;
  • 8 brokastis, 4 pusdienas un 4 vakariņas
  • 0,5 l dzeramā ūdens katru dienu;
  • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā ( ja brauc vismaz 10 ceļotāji) un angļu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

  • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
  • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
  • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa:

  • par vienvietīgu numuru - 234 Euro

Pieteikšanās ceļojumam:

  • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
  • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
  • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma t.i. līdz 02.07.
  • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma t.i. līdz 30.07.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

  • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (22.07.), tiek ieturēti 400 EUR;
  • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (23.07. – 05.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
  • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (05.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

  • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās

 Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
10.09.2017 Grupas sapulce 21.08. plkst. 18:15

Santjago svētceļnieku ceļš

Priekšstatījums