Uzbekistānas melones un Samarkandas plovs

4.4

Ceļotāju Vērtējums
5 atsauksmes

Maza Grupa

Uzbekistāna ir lieliski saglabājusi vēstures un kultūras vērtības kopš laika, kad tā bija Timura impērijas centrs. Daudzas no pilsētām, to starp, Samarkanda, Hiva, Taškenta senos laikos bija slavenā Zīda Ceļa pieturu punkti. Uzbekistānas melones, karstās saules saldinātas, garšu daudzveidība, baudot Samarkandas plovu, kurā ielikti uzbeku tautas virtuves noslēpumi, ieklausīšanās uzbeku tautas deju un dziesmu ritmos, prieks par tuksneša plašumu, līksma izjādē ar kamieļiem, ātruma brīnums ar ātrvilcienu ceļā no Samarkandas uz Taškentu, uzbeku tautas viesmīlība un labvēlība – īsta sajūtu mozaīka!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
17.08.2018 24.08.2018 8 Vairāk kā 6 1565 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Jolanta Lipska.

Ceļojuma programma

Rīga – Taškenta – Samarkanda – Kizilkuma tuksnesis – Buhāra – Hiva – Urgenča – Taškenta – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Šajā ceļojumā no visa pa druskai – daba, kultūra, arhitektūra, etnogrāfija, austrumu tirgi, reliģija;
 • Pa pilsētu ikdienā kājām jānoiet ap 4 – 5 kilometri;
 • Izjāde ar kamieļiem tuksnesī;
 • Gaisa temperatūra no 25°C līdz 35°C; tuksnesī mēdz būt vēsas naktis;
 • Trīs gari pārbraucieni ar autobusu - 2 līdz 7 stundas;
 • Brauciens ar ātrvilcienu.

1. diena, piektdiena, 17.08.  Rīga Taškenta

13.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 15.20. – 17.00 lidojums Rīga – Maskava. 20.50 lidojums  Maskava – Taškenta.

2. diena, sestdiena, 18.08. taškenta

02.45 ielidojam Taškentā. Transfērs uz viesnīcu, lai nedaudz atpūstos. Vēlāk – Taškentas apskates ekskursija. Taškenta ir viena no lielākajām Centrālāzijas senajām pilsētām. Akmens pilsēta – tā to dēvē uzbekiešu valodā. Aplūkosim Khazrat-Imam kompleksu, tajā skaitā Barak-Khan medresi; Minor mošeja – jaunākā no mošejām. Tā veiksmīgi iekļaujas kopējā pilsētas ainavā. ChorSu tirgus – pilsētas vizītkarte. Pusdienas nacionālajā restorānā, kurā tiks pasniegts tradicionalais Taškentas ēdiens “Narin” – kas sastāv no dažādu veidu gaļām, garšaugiem, dārzeņiem. Nakts viesnīcā Taškentā.

3. diena, svētdiena, 19.08. TAŠKENTA – SAMARKANDA

Pēc agrajām brokastīm, 6.30 dosimies uz dzelzceļa satciju, lai dotos uz Samarkandu. 10.00 ieradīsimies Samarkandā un sāksim pilsētas apskates ekskursiju. Samarkanda ir otra lielākā Uzbekistānas pilsēta un ir Romas, Atēnu un Babilonijas vecumā - aptuveni 2500 gadu sena. Senie arābu manuskripti piemin Samarkandu kā Austrumu pērli. Tās arhitektūras monumenti nozīmības un vērtības ziņā neatpaliek no Indijas, Ēģiptes un Itālijas meistardarbiem. Apmeklēsim slaveno Registāna laukumu, kurā atrodas Ulugbeka un Tillya Kari medreses. Pēcpusdienā dosimies pie vietējā saimnieka, kur izgaršosim “Dimlama” – gaļas un dārzeņu sautējumu. Vēl pirkumi austrumu tirgū  un viesošanās Khovrenko vīna dārzā un vīna pagrabā ar Samarkandas vīna degustāciju. Turpināsim mācīties pavāru meistarklasē, lai apgūtu iemaņas un prasmes uzbeku nacionālā ēdiena - plova gatavošanā. Nakts viesnīcā Samarkandā.

4. diena, pirmdiena, 20.08. SAMARKANDA – KIZILKUMA TUKSNESIS

Šodien garāks pārbrauciens pa Kizilkuma tuksnesi  ar smilšu kāpām, karstu sauli, saksauliem un kamieļērkšķiem ir tā vērts. Pusdienas pie vietējiem saimniekiem, kuri mūs cienās ar vietējiem ēdieniem. Vakariņosim pie ugunskura, kur mums par godu dziedās akyn – tuksneša klejotājs, kazahu dzejnieks un dziedātājs. Nakts jurtās zem zvaigžņotām tuksneša debesīm. WC ārpus jurtas.

5. diena, otrdiena 21.08. kiziklkuma tuksnesis – Gijduvan   Aydarkul – Buhāra

Pārbrauciens no  Kizilkuma tuksneša uz Buhāru. Pa ceļa apstāsimies podniecības skolā, kuras īpašnieks ir Uzbekistānā augsti atzītais keramiķis Ališers Narzulajevs. Te piedalīsieties keramikas un izšūšanas meistarklasē, apmeklēsiet Keramikas muzeju un Keramikas galeriju, piedalīsieties tradicionālās Gijduvan maizes cepšanas meistarklasē. Pēc  meistarklasēm, kur katrs varēs ņemt dalību, baudīsim dāsnas pusdienas pie vietējā saimnieka. Ēdīsim “Mostava”  tradicionālo zupuun “Samsa” – pīrādziņi ar pildījumu.Drošākajiem būs iespēja nopeldēties Aydarkula ezerā. Līdz Buhārai vēl tikai 70 km, un tur jau mūs sagaidīs vakariņas ar nacionālajiem uzbeku manti. Nakts viesnīcā Buhārā.

6. diena, trešdiena, 22.08. Buhāra

Pastaiga pa divus tūkstošus gadus veco Buhāru, kur dzīvojis dzejnieks Omārs Haijams un filozofs Avicenna.  Poi Kalyan un Bolo Khauz kompleksi, Ismaila Samanides mauzolejs, Ulugbeka medrese, – objekti, kas jāredz viesojoties Buhārā. Galvenais Buhāras simbols - piecdesmit metru augstais Kalyan minarets paceļas virs pilsētas visā tā krāšņumā.  Kukeldash – viena no lielākajām Buhāras medresēm. Savdabīgais Lyabi-Hauz ansamblis – lielākais mākslīgais rezervuārs senajā Buhārā. “Mokhara shurpa”  un Buhāras “Kabob”  - šodienas pusdienu ēdienkartē. Kas tas ir, uzzināsim ēdot un izbaudot vietējo pavāru meistardabus.  Pēc pusdienām vēl pāris iespaidīgu būvju: Samanids mauzolejs – vissenākā ķieģelu būve Centrālajā Āzijā un Arku cietoksnis – neparasts cilvēku iztēles veidojums.  Neiztrūktošs ir austrumu tirgus apmeklējums ar garšvielu aromātiem, daudzveidīgiem augļiem. Pilsēta slavena ar zīda izstrādājumu darinājumiem un paklāju meistardarbiem. Pasaulē augsti novērtēti Uzbekistānas karakulādas izstrādājumi. Vakariņas. Viesnīca Buhārā.

6. diena, CETURTDIENA, 23.08. Buhāra – hiva

Garš, skaists pārbrauciens cauri Kizilkuma tuksnesim pa bijušo karavānu ceļu no Buhāras uz Hivu ( ~430 km). Kizilkuma tuksnesis ar smilšu kāpām, karstu sauli, ar saksauliem un kamieļērkšķiem, bet brauciens pa tuksnesi ir tā vērts. Pa ceļam, ceļmalas kafejnīcā pusdienās pašu izvēlētie ēdieni. Pēcpusdienā ierašanās Hivā. Vakariņās mums būs Tukhum-barak -  tulkojumā nozīmē “vārīta ola”. Pēc ārējā izskata atgādina konvertu ar pildījumu vai pelmeņus, šī ēdiena īpašais gardums ir tas, ka pildījumam tiek izmantota jēla ola. Pārējas sastāvdaļas – milti, eļļa, sāls, pipari, piens. Ja būsim pietiekami veikli, varēsim paši pagatavot šo ēdienu. Nakts Hivā.

7. diena, PIEKTDIENA, 24.08.  HIVA – urgenča – taškenta

Hiva ir vismazākā no Uzbekistānas pilsētām un atrodas vistālāk no pārējās civilizācijas. To šodien uzskata par pilsētu - muzeju, kas interesanta ar to, ka savulaik bijusi kontrabandistu un vergu tirgotāju centrs. Hiva lepojas ar mozaīkām greznotām pilīm, daudzām medresēm, minaretiem un mošejām. Hiva ir Horezmas krāšņākā rota. Hivas vecpilsētā skatāma Mukkhamed-Amin un Alla Kuli medreses. Apmeklēsim arhitektūras kompleksu Ichan-Kala, ko dēvē par brīvdabas muzeju. Pusdienosim vietējā restorānā, šoreiz mūs cienās ar “Shivit osh” – šī ir Hivas nacionālā delikatese - diļļu makaroni. Shivit – tulkojumā nozīmē dilles. Šie zaļie makaroni tiek pasniegti kopā ar gaļu. Pēc pusdienām turpināsim iepazīšanos ar Hivas vēsturi un pieminekļiem. Tā kā šis ir garšu pasaulē, tad vakariņās baudīsim gaļas ruletes “Zarafshan”, kas tiek pasniegtas tikai Horezmā   (Hivā). Transfērs uz lidostu. 20.10 – 21.40 lidojums no Urgenčas uz Taškentu. Transfērs uz viesnīcu pirms nakts lidojuma.

 8. diena, piektdiena, 24.08.  taškenta   RĪGA

04.45 -  07.05 lidojums Taškenta – Maskava. 09.15 – 10.50 Maskava – Rīga

Papildus informācija

Ieteicamā literatūra lasīšanai pirms brauciena: Elvita Ruka. “Uzbekistāna. Starp zeltu un urānu”.  

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Taškenta - Rīga, iekšējais pārlidojums un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi;
 • Uzbekistānas vīzas izmaksas;
 • naktsmītnes 3* un 4*  viesnīcās divvietīgā istabā un jurtā tuksnesī, 7 brokastis, 7 pusdienas un 7 vakariņas; 
 • aprakstā minētās ekskursijas un meistarklases;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējā gida pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 110 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija  un jānoslēdz ceļojuma līgums
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 08.06.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas  pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.07.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (28.06.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR 
 • atsakoties 49 – 36 dienas (29.06. -12.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 13.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • 1 fotogrāfija Uzbekistānas vīzai. Pase un foto vīzai jāiesniedz birojā līdz 03.08.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
17.08.2018 Grupas vadītāja: Jolanta Lipska.

Uzbekistānas melones un Samarkandas plovs

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.