Rietumkanāda un Niagāras ūdenskritums rudens krāsās

Maza Grupa

Kolumbs domāja, ka atklājis Indiju, un jaunās zemes iedzīvotājus nosauca par indiāņiem. Paši indiāņi sevi dēvē par cilvēkiem vai īstajiem cilvēkiem. Savukārt vārds Kanāda – cēlies no guronu-irokēzu vārda Kanata un nozīmē ciems vai apmetne. 535. gadā Žaks Kartjē (Jacques Cartier) – viens no pirmajiem Kanādas atklājējiem – sāka izmantot šo vārdu, ceļojot pa neiepazīto zemi. Kopš tā laika tā tiek dēvēta par vienu no bagātākajām un otru lielāko valsti pasaulē.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
21.09.2020 04.10.2020 14 Vietu nav 4677 € Programma

Piezīmes:
Ineta Pētersone

Ceļojuma programma

Rīga – Vankūvera – Viktorija – Džesperas nacionālais parks – Benfas nacionālais parks – Kalgari – Toronto – Niagaras ūdenskritums – Rīga

Grupā paredzēti 14 ceļotāji

1. DIENA, PIRMDIENA 21.09.2020. RĪGA – VANKŪVERA

Lidojumi ar pārsēšanos Rīga – Vankūvera. Transfērs uz viesnīcu, brīvs vakars pilsētā, atpūta un adaptācija. Nakts viesnīcā Vankūverā.

2. DIENA, OTRDIENA 22.09.2020. VANKŪVERA

Šo dienu veltīsim Vankūveras iepazīšanai. Klusā okeāna pērle Vankūvera Britu Kolumbijā ir trešā lielākā Kanādas pilsēta un 2010. gada Ziemas olimpisko spēļu galvaspilsēta, kas nosaukta par godu britu atklājējam Džordžam Vankūveram. Stenlija parks – lieliska zaļa oāze, kas robežojas ar Vankūveras darījumu centru. Parkā izveidotas daudzas pastaigu takas un celiņi, kuru kopējais garums ir 250 km. Chinatown – ķīniešu rajons, lielākais Ziemeļamerikā. Gastown – viens no pievilcīgākajiem un vecākajiem Vankūveras rajoniem. Rajona iecienītākais apskates objekts ir 1977. gadā uzstādītais Tvaika pulkstenis Džona Inšava (John Inshaw) izgudrojums. Ik pēc 15 minūtēm tvaika svilpes reproducē Londonas Big Ben skaņas, stikla paneļi ļauj visu dienu novērot viencilindra mehānisma darbu. Nakts viesnīcā Vankūverā.

 • Izvēlei: 3-5 stundu Vaļu vērošanas kruīzs (no 159 CAD). Kruīza laikā varēs priecāties par daudzveidīgajam sugā – šajos piekrastes ūdeņos mīt Killer Whales, Pelēkie vaļi, kuprvaļi, cūkdelfīni, Kalifornijas un Ziemeļeiropas jūras lauvas, jūras ziloņi.
 • Izvēlei: FlyOverCanada – jaunāko tehnoloģiju radīts elpu aizraujošs lidojums virs Kanādas. Mazliet pat reibst galva, kad, kā putns virpuļodams, traucies pāri dabas plašumiem (no 35 CAD).
 • Izvēlei: Saulrieta kruīzs ar vakariņām – vēl viens neaizmirstams piedzīvojums, kas piedāvā skatīt krāšņo Vankūveras panorāmu saulei norietot Klusā okeāna bezgalīgajos ūdeņos, baudot liegu mūziku un rietumkrasta īpašo maltīti (no 100 CAD).

3. DIENA, TREŠDIENA 23.09.2020. VANKŪVERA – VIKTORIA – VANKŪVERA

Lieliska gara diena, kuru veltīsim Viktorijas pilsētas apskatei. Viktorija atrodas ap 100 km attālumā no Vankūveras, braucot gan ērtā autobusā, gan ar prāmi. Pilsēta ir nosaukta Lielbritānijas karalienes Viktorijas vārdā. Tā ir viena no vecākajam šajā reģionā, kuru ap 1840.gadu sāka apdzīvot briti. Interesanti, ka šeit savu jauno mājvietu atradis arī Princis Harijs ar ģimeni. Apskatīsim Bastiona skvēru, Chainatown, Parlamenta ēku, slaveno Empress viesnīcu. Apmeklēsim Bučarda dārzus (Butchards Gardens), ko sāka veidot Dženija Bučarda (Jennie Butchart) 1904.gadā, izbijušu karjeru vietā. Daudzo ārzemju braucienu iespaidā, Dženija šeit izveidoja Japāņu, Itāļu un Rožu dārzus, kas apmeklētājus iepriecina ar krāsām, ainavām un pārdomāto iekārtojumu. Nakts viesnīcā Vankuverā.  

 • Izvēlei: Tea at the Empress – laikam, visiemīļotākā britu tradīcija - pēcpusdienas tējas dzeršanas rituāls, ko varam baudīt izsmalcinātā un īsti karaliskā vidē - The Fairmont Empress vēsturiskajā viesnīcā. Protams, pie tējas būs arī tradicionālās uzkodas (no 90 CAD).

4. DIENA, CETURTDIENA 24.09.2020. VANKŪVERA – KAPILANO TILTS – ZIEMEĻFJORDU PIEKRASTE – VANKŪVERA

Dodamies iepazīt Kanādas rietumu piekrasti - pāri Lions Gate Bridge tiltam uz Kapilano parkuun tiltu (Capilano brigde) garāko iekārto tiltu Kanādā. Sākotnēji uzcelts 1889. gadā no kaņepāju virvēm, lai atvieglotu meža cirtējiem nokļūšanu līdz mežam, vēlāk pārbūvēts, izmantojot kabeļu vadus. Tilta garums 136 m un tas atrodas 70 m augstumā. Saistošākā parka atrakcija ir Treetops Adventures - 7 iekārto tiltu sistēma 30 m augstumā virs meža un tas var izturēt 96 pieaugušu ziloņu svaru. Turpinājumā dodamies uz Horseshoe Bay – piejūras ciematu, ko iecienījuši vankūverieši savās atpūtas dienās. Sea to Sky ērtā gondolā pacelsimies padebešos, lai putna acīm palūkotoes uz daudzskaitlīgajām kalnu mugurām un vareno okeānu 885 m zemāk. Vēlā pēcpusdienā atgriežamies Vankūverā. Nakts viesnīcā Vankūverā

5. DIENA, PIEKTDIENA 25.09.2020. VANKŪVERA – DŽESPERA – BRAUCIENS VILCIENĀ

Nesteidzīgs rīts atvadām no Vankuveras, bet pēcpusdienā dodamies uz dzelzceļa staciju un turpinām ceļojumu ērtā ātrvilcienā. Nakts vilcienā ērtos guļamkrēslos (iespēja paaugstināt ērtību līmeni uz kupejām). Vilcienā ir restorānvagons.

6. DIENA, SESTDIENA 26.09.2020. BRAUCIENS VILCIENĀ – DŽESPERA

Rīts vilcienā, vērojot krāšņās un varenās dabas ainavas aiz loga. Kanādas Klinšu kalni (Canadian Rocky Mountains) ir vieni no brīnišķīgākajiem UNESCO dabas mantojuma sarakstā iekļautajiem dabas objektiem. Dienas vidū ierodamies dabas un aktīvās atpūtas mīļotāju kūrortā Džasperā (Jasper), kas sendienās bija neliela civilizācijas oāze bezgalīgo kalnu un ieleju neskartajos plašumos. Džesperas Nacionālo parku mīļi dēvē par Kanādas Klinšu kalnu Maigo Milzi, te ir ko darīt gan piedzīvojumu meklētājiem, gan laiskiem atpūtniekiem. Dodamies iepazīt šo kūrortpilsētiņu, kas kalpo par vārtiem uz pasaikanām dabas ainavām. Nakts Džesperā.

7. DIENA, SVĒTDIENA 27.09.2020. DŽESPERAS NACIONĀLAIS PARKS  

Dienu pavadīsim Maligne kanjona apkārtnē (Maligne Canyon), kao uzskata par visinteresantāko kanjonu Kanādas Klinšu kalnu rajonā. Dosimies nelielā pārgājienā pa dabas taku, izbaudīt rudens krāsu atspulgus Maligne ezerā. Ezers veidojas no kūstošajiem ledājiem, kas saglabājušies vēl no pēdējā ledus laikmeta un ir vērts izbaudīt vienu no skaistākajiem iekšzemes ūdeņu kruīziem Kanādā, kura laikā var apbrīnot teiksmaino Spoku salu (Spirit Island). Nakts Džesperā.

8. DIENA, PIRMDIENA 28.09.2020. DŽESPERAS NACIONĀLAIS PARKS – BENFAS NACIONĀLAIS PARKS 

Turpinām iepazīt gleznaino Kanādas Klinšu kalnu reģionu pārbraucienā no Džesperas Nacionālā parka uz Benfas Nacionālo parku. Apstāsimies pie Atabaskas un Tangle ūdenskritumiem apbrīnot ūdeņu nokrāsas un spēku. Neparasts būs izbrauciens ar sniega mašīnu pa īpašu ledus ceļu uz vienu no vecākajiem pasaules ledājiem – Atabaskas ledāju (Athabasca Glacier),uzzināsim par ledājiem, to vēsturi un ietekmi uz mūsu vidi. Te būs iespēja nostāties uz īsta ledāja! Bet drosmi varēs pārbaudīt, sperot soli uz stikla grīdas konstrukcijas, virs Sunwapta ielejas. Benfas Nacionālais parks (Banff National Park), ir Kanādas vecākais nacionālais parks, dibināts 1885. gadā. Tas sākas Albertas provincē 110 km no Kalgari, aizņemot 6641 km² teritoriju. Klinšu kalnu austrumu nogāzēs skatāmas pasakaini skaistas kalnu ainavas. Te ir gan dzidri ūdeņi, gan sniegotas virsotnes un majestiski kalni, teiksmainas ielejas, mūžseni ledāji, skujkoku meži, akmeņi, sūnas, vēji un daudzveidīga dzīvnieku saime. Šī ir brūno Grizli un melno lāču mājvieta. Acis priecēs gleznainā, visvairāk fotografētā Luīzes ezera (Lake Louise) un skaistā Peito ezera (Peyto Lake) skati. Nakts viesnīcā Banfas NP.

9. DIENA, OTRDIENA 29.09.2020. BENFAS NACIONĀLAIS PARKS

Dodamies pārbraucienā pa Benfas un Yoho Nacionāliem parkiem, apskatot Mountain Drive tuneli, kur paveras varens skats uz Bovas upes ieleju, skaisto Smaragda ezeru un ūdenskritumus.Savukārt, Džonstona kanjons (Johnston Canyon) sola elpu aizraujošu pastaigu virs kalnu upes pa klintīm piestiprinātiem tiltiņiem, bet Moraine ezers (Moraine Lake) priecēs ar saviem tirkīza nokrāsas ūdeņiem.

 • Izvēlei: izbrauciens ar gaisa tramvaju (Sulpher Mountain Gondola) (no 37 CAD). Nakts viesnīcā Banfā.

10. DIENA, TREŠDIENA 30.09.2020. BENFAS NACIONĀLAIS PARKS – TORONTO

Rīta pusē atvadāmies no brīnumainās kalnu, ezeru un rudens krāsu valstības, piestājot pie Bovas ūdenskrituma (Bow Falls) un Minnewanka ezera. Dodamies uz Kalgari lidojumam uz Toronto. Nakts viesnīcā Toronto.

11. DIENA, CETURTDIENA  01.10.2020. TORONTO

Toronto irokēzu valodā nozīmē vieta, kur koki pie ūdens. Pilsētas apskates ekskursijā Hop on Hop off autobusā redzēsim CN torni – Kanādas atpazīstamāko siluetu un pasaulē augstāko televīzijas torni (553,33 m), stadionu Sky Dome jeb Debesu kupolu, Toronto universitāti, Ontario parlamentu, Kasa Lomu (Casa Loma) jeb māju uz kalna neogotikas stilā celto pili ar 98 istabām - lielāko privāto māju Kanādā 20. gadsimta sākumā, bagātākos un elitāros Torontorajonus Yorkvilleun Forest Hills. Brīvais laiks pilsētā. Nakts viesnīcā Toronto.

12. DIENA, PIEKTDIENA 02.10.2020. TORONTO  NIAGĀRAS ŪDENSKRITUMS

Dodamies uz Niagara Fallspilsētu, kura izveidojusies pie Niagāras ūdenskrituma. Tā nosaukums patiesībā dots trīs ūdenskritumu sistēmai: divi mazākie atrodas ASV pusē (Aizas ūdenskritums un krietni mazākais Līgavas plīvurs), bet lielākais jeb Pakava ūdenskritums ir piederīgs Kanādas teritorijai. Šīs virpuļojošās krāces uzskatāmas par vienām no mežonīgākajām un bīstamākajām pasaulē. Izbraucienā ar kuģīti rodas iespēja apskatīt vareno Niagāras ūdenskritumu tiešā tuvumā. Jau 1846. gadā gar Niagāras ūdenskritumu sāka kursēt pirmās koka laivas, kas vizināja tūristus, kuri vēlējās izbaudīt tā varenību un maģiskumu tuvumā. Nakts viesnīcā Toronto.

13. DIENA, SESTDIENA 03.10.2020. TORONTO – RĪGA

Brīva priekšpusdiena individuālai pilsētas apskatei. Pēcpusdienā transfērs uz lidostu lidojumiem ar pārsēšanos Toronto – Rīga. Nakts lidmašīnā.

 • Izvēlei: Hockey Hall of Fame – viss par hokeju (no 20 CAD)
 • Izvēlei: Bata Shoe Museum – viss par kurpēm no ēģiptes faraonu laikiem (no 14 CAD)
 • Izvēlei: CN Towerskatu platforma (43-60CAD), restorāns 360 vai ekstrēms piedzīvojums drosmīgajiem -EdgeWalk

14. DIENA, SVĒTDIENA 04.10.2020. TORONTO – RĪGA  

Lidojums un ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma Ce ietilpst:

 • lidojums Rīga – Vankūvera/Kalgari – Toronto – Rīga;
 • 11 naktis 3* naktsmītnēs ar kontinentālajām brokastīm;
 • komfortabls autobuss ekskursiju dienās;
 • vilciena biļete sēdvietā ekonomiskajā klasē;
 • angļu valodā runājošs vietējais šoferis – gids;
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. ar norādi Izvēlei;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 960 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam: 

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās vai tās kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas  pirms ceļojuma t.i līdz 13.07.2020.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma t.i. līdz 12.08.2020.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma, t.i. 02.08.2015., tiek ieturēti 400 EUR
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma, t.i. 03.08.-16.08.2015., tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma, t.i. no 17.08.2015., tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
21.09.2020 Ineta Pētersone

Rietumkanāda un Niagāras ūdenskritums rudens krāsās

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.