Vjetnama ar uzkāpšanu Phansipan kalnā

4.0

Ceļotāju Vērtējums
1 atsauksme

Maza Grupa

Vjetnama pārmaiņus pabijusi Ķīnas, Krievijas, Francijas, Japānas un Amerikas Savienoto Valstu ietekmē. Tas atstājis sava veida nospiedumu vēsturiskajā atmiņā. Bet šodien vjetnamieši strauji ierotē jaunos nākotnes apvāršņos. Tautā nostiprinās ticība labākai nākotnei. Par laimi ceļotājiem Vjetnamas tradicionālais šarms ir saglabāts. No mākoņos tītās Sapas un Halongas līča ar robainām kaļķakmens klinšu salām līdz senajai Hue un pasakainajām alām Phong Nha provincē.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
15.10.2017 30.10.2017 16 Vietu nav 2465 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Jānis Zemļickis. Grupas sapulce 28.09. pl.18.15.

Ceļojuma programma

Rīga  Hanoja  Halongas līcis  Lao Cai – Sapa – Ta Van – Phansipan kalns  – Hanoja – Dong HoiPhong Nha – Hue – Saigona – Cu Chi tuneļi – Mekongas delta – Can ThoPhu Quoc sala  Saigona

1. diena, SVĒTdiena, 15.10. Rīga - Hanoja 

16:45 pulcēšanās Rīgas lidostā. 18:45 lidojums Rīga – Stambula 21:55, vēlāk 02:15 lidojums uz Hanoju, nakts lidmašīnā.

2. diena, PIRMdiena, 16.10. HANOJA 

Pēc ielidošanas Hanojā ap plkst. 16:20, transfērs uz viesnīcu. Vakarpusē dosimies nelielā braucienā pa pilsētas seno kvartālu. Nakts viesnīcā Hanojā.  

3. diena, OTRdiena, 17.10. Hanoja – halongas līcis

No rīta dosimies uz Halongas līci, kurš sastāv no 3000 kaļķakmens saliņām, kas izkaisītas smaragdzilos ūdeņos. Halongas līcis iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Lielākā daļa saliņu ir neapdzīvotas, tās grezno grotas, alas un pludmales. Iekārtosimies uz džonkas, lai izbraukātu loku starp mazākām  un lielākām salām un baudītu aizraujošo ainavu.  Piestāsim kādā no vientuļajām salām aplūkot stalaktītu – stalagmītu alas. Kopā baudīsim jūras veltes. Nakts uz džonkas divvietīgās kajītēs.

4. diena, TREŠdiena, 18.10.  halongas līcis – Hanoja – Lao cai

Šodien kuģosim atpakaļ uz Halongas pilsētu, vērojot dīvainu formu klints veidojumus uz salām. Mazliet atbrīvojot fantāzijas spārnus var saskatīt gaiļu cīņu ar pūķiem un pat ģenerāļa de Golla degunu kādā no klints veidojumiem. Pārbrauciens uz Hanoju, ierodoties Hanojā dosimies apskatīt Hoam Kien ezeru. Pēc kopīgām vakariņām iekārtosimies vilcienā, lai pa nakti nokļūtu līdz Vjetnamas ziemeļiem, Sapu – vienu no skaistākajām vietām Vjetnamā. Nakts vilciena guļamvagonā.

5. diena, CETURTdiena, 19.10.  lao cai – sapa

Rīta dzidrumā ieradīsimies Lao Cai un tālāk dosimies uz Sapu. Sapa, Vjetnamas ziemeļu province, atrodas tūkstoš pieci simti metru virs jūras līmeņa, blakus Ķīnas robežai. Vietējā kultūra ir daudzkrāsaina un unikāla. Sapa – tā ir pilsēta miglā. Te atklāsies cita Vjetnama: kalni ar stāvām ielejām un terasveida rīsu laukiem. Netālu no Sapas atrodas Lao Chai minoritātes ciemats, ko šodien apmeklēsim. Šeit dzīvo lepnā melno hmongu cilts. No Lao Chai tālāk dosimies ar kājām uz Ta Van day cilts mājvietu. Vakarā atgriezīsimies Sapā un apskatīsim krāšņo pilsētas tirgu un akmens baznīcu. Nakts viesnīcā Sapā.

6. diena, PIEKtdiena, 20.10.  sapa – Phansipan kalns

Mums priekšā ir divas aizraujošas dienas, kurās iepazīsim Vjetnamas un Indoķīnas kalnu augstāko virsotni Phansipan. Vispirms apmeklēsim Sudraba ūdenskritumu un tālāk dosimies uz Debesu vārtiem – augstāko kalnu ceļu visā Vjetnamā, no šīs vietas paveras lielisks skats uz mūsu mērķi – Phansipan kalnu. Līdz pusdienām kāpiens būs salīdzinoši vienkāršs, pusdienas baudīsim jaukā vietā mežā, pēc pusdienām turpināsim ceļu uz nometni, kas atrodas 2800 m v.j.l. Kopējais dienas kāpiena ilgums 5-6 stundas. Nakts bambusa tipa naktsmītnē. Alternatīva ~ 2 stundu vieglāks gājiens Ham Rong kalnā Sapā un nakts viesnīcā Sapā.

7. diena, SEStdiena, 21.10. Phansipan Kalns – sapa – lao cai – hanoja

No rīta pēc brokastīm dosimies uz Phansipan virsotni un sasniegsim mūsu mērķi - 3143 m augstumu. Nosvinēsim uzkāpšanu kalnā un izbaudīsim skatus, kas paveras uz apkārtni. Vēlāk dosimies lejup ar pacēlāju, kur satiksim mūsu transportu ar kuru dosimies atpakaļ uz Sapu. Alternatīva – uzbraukšana ar pacēlāju kalnā tiem, kuri palikuši Sapā. Atpūtīsimies pēc divu dienu kāpiena un vakarā dosimies uz Lao Cai, lai ar nakts vilcienu dotos uz Hanoju. Kopējais dienas kāpiena ilgums 7 stundas. Nakts vilciena guļamvagonā.

8. diena, sVĒtdiena, 22.10. Hanoja – DOng hoiPhong nha – hue

No rīta iebrauksim Hanojā un pēc brokastīm dosimies uz lidostu lidojumam uz Dong Hoi. Pēc ielidošanas dosimies uz Phong Nha alu. Šī tiek uzskatīta par visiespaidīgāko alu visā Phong Nha alu sistēmā dēļ tās izmēra un unikālā veidola. Mums būs iespēja izstaigāt pa alā izveidoto vairāk kā kilometru garo koka taku un redzēt dažādus stalagmītus un stalagtītus. Alas apkārtnē apskatīsim vērtīgus un reti sastopamus kokus. Turpināsim ceļu uz Hue un pa ceļam apstāsimies pie Dienvidu un Ziemeļvjetnamas robežas. Nakts viesnīcā Hue.

9. diena, PIRMdiena, 23.10. Hue

No rīta dosieties kruīzā pa Smaržu upi līdzThien Mu pagodai – mierpilnai un klusai vietai upes krastā. Apmeklēsim Impērijas citadeli dēvētu arī par Aizliegto pilsētu, no kuras Nguyen dinastija 143 gadus pārvaldīja valsti. Vēl apmeklēsiet varenās imperatoru Tu Duc kapenes. Interesants ir arī Dong Ba tirgus ar krāsainajām pārdotuvēm un eksotiskām precēm. Tirgus ir Hue kultūras un tradīciju simbols. Nakts viesnīcā Hue.

10. diena, OTRdiena, 24.10. hue – Saigona – cu chi tuneļi – Saigona

No rīta dosimies uz Hue lidostu un lidojums uz Saigonu. Pēc ielidošanas Saigonā dosimies nelielā ekskursijā pa pilsētu, tad baudīsim pusdienas un pēcpusdienā dosimies ārpus pilsētas uz Cu Chi tuneļiem, ko veido septiņdesmit piecu jūdžu garš pazemes labirints, kurā tūkstošiem cilvēku slēpās Vjetnamas kara laikā. Pēc tuneļu apskates atgriezīsimies Saigonā, lai izbaudītu vakariņas uz kuģa klāja, ķuģojot pa Saigonas upi, un vērojot apgaismoto pilsētu. Nakts viesnīcā Saigonā.

11. diena, TREŠdiena, 25.10. Saigona – Mekongas delta – Can tho

No rīta dosimies ceļā uz Mekongas deltu. Pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem te audzē daudzveidīgus augļus: greifrūtus, mango, mandarīnus, apelsīnus, rambutānus, durianus. Ierodoties deltas rajonā, braukšanu autobusā nomainīsim uz kruīzu pa Mekongas deltas kanāliem un attekām, vērojot ikdienas norises un dzīvi upes deltā. Pēc kruīza baudīsim vietējos augļus. Nakts viesnīcā Can Tho.

12. diena, CETURTdiena, 26.10. can thophu quoc sala

Agra rītā dosimies uz peldošo tirgu - interesantu un neparastu tirgošanās vietu, kas raksturīga deltas iedzīvotājiem. Vēlāk pārbrauksim no Rach Gia ostas uz Phu Quoc salu, lai atpūstos jūras krastā. Phu Quoc salas ziemeļu daļa klāta ar mežainiem kalniem, bet dienvidu piekraste atvēlēta pludmalēm. Nakts viesnīcā uz salas.

13. diena, PIEKtdiena, 27.10. phu quoc sala

Atpūta pie jūras. Nakts viesnīcā uz salas.

14. diena, SeStdiena, 28.10. phu quoc sala – Saigona

Atpūta pie jūras. Ap pusdienas laiku transfērs uz lidostu un lidojums uz Saigonu, brauciens uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Saigonā.

15. diena, sVĒTdiena, 29.10. saigona – rīga

Brīvs rīts un pēcpusdienā transfērs uz lidostu un lidojums 18:40 Saigona – Stambula, nakts lidmašīnā.

16. diena, PIRMdiena, 30.10. saigona – rīga

No rīta ierašanās Stambulā, 10:10 lidojums Stambula – Rīga, ap 12:10 ierašanās Rīgā.

Iepazīsti Vjetnamu mūsu bloga stāstos!

Papildus informācija

Ieteikumi šim ceļojumam:

 • nepieciešama normāla fiziskā sagatavotība;
 • sev vajadzīgie medicīnas līdzekļi;
 • galvassega (cepure/lakats);
 • labi pārgājiena apavi.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Hanoja un Saigona – Rīga, iekšzemes pārlidojumi un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumiem ceļojuma laikā;
 • dzīvošanu 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • 14 brokastis, 10 pusdienas un 5 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja un krieviski runājošu gidu pakalpojumi;
 • Vjetnamas vīzas izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas; 
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 482 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma t.i. līdz 06.08.2017.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma t.i. līdz 03.09.2017.                     

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (26.08.) tiek ieturēti 400EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (27.08.– 09.09.) tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (09.09.) tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • ceļošanai derīga pase un 2 fotogrāfijas Vjetnamas vīzai.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
15.10.2017 Grupas vadītājs Jānis Zemļickis. Grupas sapulce 28.09. pl.18.15.

Vjetnama ar uzkāpšanu Phansipan kalnā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.