Jordānijas kanjonu pasaulē

4.7

Ceļotāju Vērtējums
3 atsauksmes

Maza Grupa

Neparasts un aizraujošs ceļojums pa kanjoniem. Pasaulē salīdzinoši jauns sporta un piedzīvojumu veids. Nāves jūras novietojums zem jūras līmeņa radījis labvēlīgus apstākļus neskaitāmu kanjonu rašanās iespējām Jordānijā. Tie dažādos rakursos, atkarībā no to veidojošiem iežiem, radījuši veselu upju-kanjonu tīklu ap Nāves jūru. Ceļojums paredzēts ceļotājiem – aktīvas dzīves piekritējiem, jo lielākā daļa no dienām ir pārgājieni pa nelīdzenu virsmu, pa pacēlumiem, pārvarot lielu un mazu akmeņu krāvumus un seklākas un dziļākas ūdens straumes. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
26.04.2018 05.05.2018 10 Vietu nav 1995 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ingūna Folberga

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums plānots aktīvas dzīves piekritējiem;
 • 5 dienas pārgājieni pa šķēršļotu apvidu (upes gultne, lielāki un mazāki akmeņi, jābrien pa ūdeni, kura dziļums līdz pusmetram);
 • Nakšņošana kempingos un 3* viesnīcās.

Rīga – Ammāna – Jerash – Mt. Nebo – Madaba – Wadi Mujib  – Nāves jūra – Wadi Zarka  Wadi Al Mujeb

  Petra – Wadi Rum – Sarkanā jūra  Akaba – Rīga

1. diena, ceturtdiena, 26.04. Rīga – Kijeva – ammāna

14.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 16.25 – 18.00 lidojums Rīga – Kijeva. 20.15 – 23.45 lidojums Kijeva – Ammana. Transfērs uz viesnīcu Ammanā.

2. diena, sestdiena, 27.04. Ammana – Jerash – Mt. Nebo – madaba  

Jordānijas ceļojumu uzsāksim ar tās kultūras un vēstures nozīmīgāko vietu apmeklējumu. Pirmā no tām ir romiešu pilsēta Jerash – dēvēta par Austrumu Pompeju. Caur monumentāliem vārtiem nokļūsim pilsētā.  Izstaigāsim Ovālo laukumu, ko ieskauj kollonādes un Bizantijas baznīcas ar mozaīkām klātām grīdām. No Jerash mūzikas festivāla skatuves varēsim  pārliecināties par brīnišķīgo teātra akustiku. Nenovērtējama vērtība – seno romiešu prasmīgi celtās pret zemestrīcēm izturīgās kollonas un ielas, kuru malās izvietotas majestātiskas kollonu rindas. Nebo kalnā, kā savulaik Jēzus, varēsim  ar skatienu pārlūkot Svēto zemi un Nāves jūru. Nakts viesnīcā Madabā.

2. diena, svētdiena, 28.04. madaba – Wadi Mujib – Nāves Jūra

Pēc brokastīm stundu pavadīsim ceļā uz vienu no kanjonu rezervātiem – Wadi Mujibpasaulē viszemāk zem jūras līmeņa atrodošo dabas rezervātu. Te kājām dosimies izstaigāt  Siq Trail. Atkarībā no fiziskā sagatavotības līmeņa pārgājiens turp – atpakaļ aizņems 3 - 4 stundas. Kājas būs slapjas un iespējams arī apģērbs nepaliks sauss, jo gājiens vīsies pa kanjonu, pa kuru tek upe. Vietām būs jāpārvar milzīgi ūdens nogludināti akmens bluķi, vietām jābrien pa ūdeni līdz ceļiem un pāri tiem. Nakti pārlaidīsim mājiņās Wadi Almujeb.

3. diena, pirmdiena, 29.04. Wadi Al mujeb wadi zarka –Nāves Jūra

Pēc brokastīm dosimies uz nākošo kanjonu, kas absolūti atšķiras no vakar pieredzētām  dabas ainavām. Wadi Zarga kanjons bībelē minēta kā Dievu ieleja. Gājiens pa šo kanjonu ir vidēji grūts: jāpārvar tikai nedaudz kilometru, bet laika ziņā varētu pat sasniegt 8 stundas. Gala rezultātā būsim nonākuši pasaulē zemākajā vietā – pie Nāves jūras. Baudīsim Nāves jūras pārsteigumus: izmēģināsim peldi pasaulē sāļākajā jūras ūdenī, krāsosim savu ķermeni ar jūras dubļiem, ko jau vairāk kā 2000 gadu izmanto kā ārstniecības līdzekli, elposim skabekļa pārpilno gaisu, kas šeit ir īpaši biezs. Nakts pie Nāves jūras.

4. diena, otrdiena, 30.04. wadi Ibn hammad Petra  

Brokastis. Gājiens cauri Wadi Ibn Hammad kanjonam gandrīz uzreiz sāksies šaurā aizā pa upi, kur ūdens lielākoties būs līdz potītēm, bet vietām var sasniegt dziļumu līdz jostas vietai.  Skati būs vienreizēji. Aizas sienas klāj tropiski augi palmu puduri un šur un tur krīt pa skaistam ūdenskritumam. Pēc 3-4 stundu gājiena šaurā aiza paliks aiz muguras un vēl pēc pāris stundu gājiena nonāksim vietā, kur gaidīs mūsu autobuss, kas nogādās Petrā. Nakts vienkāršā viesnīcā Petrā.

5. diena, trešdiena, 01.05.Petra

No paša rīta dosieties pārgājienā uz Petru, kur iepazīsiet seno nabatiešu pilsētu. Petrā ieiesiet pa šauru aizu. Gājiens neatkārtojams. Saules gaisma iespīdot veido krāsu  maiņas, vietām augstu manāmas zilas debess joslas, līdz sasniegsim sārtā smilšakmenī kalto Petru ar  baznīcām, amfiteātri, ielām, kuras iezīmē kollonas. Vairākas kāpnes ved uz Petras augšējiem stāviem - uz klosteri. No augšas paveras lielisks skats Wadi Araba. Atgriešanās un nakts viesnīcā.

7. diena, ceturtdiena, 02.05. petra – wadi rum

Šorīt no Petras pārbrauksim uz vienu no skaistākajiem Jordānijas tuksnešiem – Wadi Rum. Pa ceļam skatīsim Septiņu gudro klinšu masīvu, kura smailes tā vien šķiet, ka duras debesīs. Tuksnesī dosimies ar džipiem, kurus stūrēs prasmīgie un atraktīvie beduīnu šoferi.  Apmeklēsim Arābijas Lavrensija māju. Interesants būs kāpiens līdz dabas veidotam tiltam, kas savieno divas klintis. Nakti vadīsim tuksneša kempingā.

8. diena, piektdiena, 03.05. Wadi Rum – Akaba

Brokastis. Pēc izvēles pastaigas pa tuksnesi vai agri no rīta par papildus samaksu (195 USD) – lidojums ar gaisa balonu virs tuksneša. Tad pārbrauksim  uz Jordānijas kūrortu Sarkanās jūras krastā. Atlikušo dienu veltīsim atpūtai pie jūras, peldētpriekam un saulei. Nakts viesnīcā pie Sarkanās jūras, (10 minūtes gājiens līdz pludmalei).

9. diena, sestdiena, 04.05. Akaba – ammana

Brīva diena pie Sarkanās jūras. No viesnīcas jāizrakstās plkst. 12.00. Laiku līdz transfēram pavadīsim viesnīcas teritorijā un pie jūras. Vakarā transfērs uz lidostu Ammanā.  

10. diena, svētdiena, 05.05. ammana – KIJEVA – Rīga

04.50 - 08.00 lidojums Ammana – Kijeva. 14.05 – 15.45 lidojums Kijeva – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Ammāna – Rīga; 
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  kempinga apmetnē tuksnesī, 3* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • brokastis un vakariņas;
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumi;
 • Jordānijas vīzu izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam.

 Piemaksa par vienvietīgu numuru:  265 EUR. 

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (15.02.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (15.03.) pirms ceļojuma.

 Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz  50 dienas pirms ceļojuma (07.03.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (08.03 – 21.03.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 21.03.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās un 2 brīvām vīzu lapām 

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
26.04.2018 Grupas vadītāja Ingūna Folberga

Jordānijas kanjonu pasaulē

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.