Vīnu zeme Gruzija ražas svētku laikā

4.2

Ceļotāju Vērtējums
9 atsauksmes

Maza Grupa

Septembris ir lielisks laiks, lai dotos iepazīt un izbaudīt Gruziju. Laukos notiek vīnogu vākšana, spiešana un vīna izgatavošana, mums būs iespēja ielūkoties šajos procesos. Iepazīsim arī Gruzijas vēsturi Tbilisi, Vardzijā un Mchetā. Uzkāpsim kalnā, lai palūkotos uz Kazbeku un ielūkotos Dāvida Garedži klostera kompleksā. Neizpaliks arī gruzīnu viesmīlība, ciemosimies pie vietējiem saimniekiem. Būs iespēja gan pašiem teikt tostus, gan uzklausīt radošos tostus no saimniekiem. Degustēsim gan izslavētos gruzīnu hačepuri, gan hinkāļus, gan nobaudīsim Alazani ielejas produkciju. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
15.09.2017 23.09.2017 9 Vietu nav 1225 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Jolanta Lipska. Grupas sapulce 05.09.pl.18.15.

Ceļojuma programma

Rīga – Tbilisi  Kazbegi – Signage – Davida Garedži klosteris  Boržomi – Akhalcihe – Vardzija – Mcheta  Tbilisi Rīga

1. DIENA, PIEKTDIENA, 15.09. RĪGA – TBILISI

21:30 pulcēšanās lidostā. 23:25 lidojums Rīga – Tbilisi. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SESTDIENA, 16.09. TBILISI

03:25 ierodamies Tbilisi agrā rītā, transfērs uz viesnīcu. Pēc rīta atpūtas un brokastīm dodamies Tbilisi apskates ekskursijā: Sameba, jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmanta un mājīga būs vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pusdienas gruzīnu restorānā. Brīva atpūta vakarā ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

3. DIENA, SVĒTDIENA, 17.09. TBILISI – KAZBEGI – GERGETI – TBILISI

Šodien braucam uz trešo augstāko virsotni Gruzijas Kaukāza kalnos - Kazbeku (5033 m). Pa ceļam apskatīsim Ananuri cietoksni, no kura paveras apbrīnojams skats uz ainavisko Žinvali ūdenskrātuvi. Tās dziļumos nogrimuši vairāki mazi ciematiņi un pat baznīca, kuras torni varot redzēt dienās, kad ūdens līmenis ir krities. Pusdienās izslavētie gruzīnu hinkāļi. Pēc pusdienām mēs pārvarēsim Kaukāza kalnu nogāzes un ielejas, lai nokļūtu Kazbegi, kas ir viena no Gruzijas vēsturiskajām provincēm. Izbrauksim cauri 2200 m augstumā esošajam Gudauri - vienam no iecienītākajiem kalnu slēpošanas centriem. Kalnu ceļš ved pāri Krusta pārejai 2395 m augstumā. Gergeti Trīsvienības baznīca (14.gs) atrodas 2170 metrus virs jūras līmeņa un paver elpu aizraujošu skatu uz Kazbegi ieleju un Kaukāza kalnu virsotnēm. Lai nokļūtu turp, mums palīdzēs bezceļu auto džipi. Atgriežamies Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

4. DIENA, PIRMDIENA, 18.09. TBILISI – ALAZANI IELEJA – SIGNAGI

Dodamies uz Gruzijas vīna reģionu Kahetiju un Alazani ieleju, kur mūs sagaida iepazīšanās ar Gruzijas vīna laukiem, augļu dārziem, kā arī senajām klinšu drupām un cietokšņiem. Pāri gleznainai Gombori kalnu pārejai, dodamies uz Kahetijas galvaspilsētu Telavi. Cinandali muiža pārsteidz visus ar savu „brīnumainu dārzu”, pili un lieliskiem skatiem, kas paveras uz Alazani ieleju. Pusdienosim pie vīndara, izmēģinot garšīgas meistarklases (maize šoti, gruzīnu saldumi čurčhela) un klausīsimies gruzīnu dziesmu un tostu ansambļa uzstāšanos. Lustīgi ceļš turpināsies uz viduslaiku pērli Signagi, kas tapusi 18. g.s. pēc cara Erkeles pavēles. Signagi tiek dēvēta par mīlestības pilsētu. Nakts viesnīcā Signagi.

5. DIENA, OTRDIENA, 19.09. SIGNAGI – DAVIDA GAREDŽI KLOSTERIS – TBILISI

No rīta dodamies Signagi pilsētas apskatē. Pateicoties Pasaules bankas finansējumam, tā atguvusi karaliskās vecpilsētas šarmu. Pilsētu ieskauj mūris ar 23 aizsardzības torņiem. Dāvida Garedži klosteru kompleks, kas atrodas tuksnešainā vietā. Kompleksā ietilpst apmēram 20 klosteri, kuri ir izcirsti alās un aptver 3 Gruzijas apvidus. Daudzos klosteros ir saglabājušās 8.-14.gs.gs. freskas ar vēsturiskām personām, tai skaitā arī kēniņienes Tamāras portrets. Pābrauciens uz Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

6. DIENA, TREŠDIENA, 20.09. TBILISI – BORŽOMI – RABATI – AKHALCIHE – VARDZIJA

Šodien garāks pārbrauciens uz Vardziju. Pa ceļam apstāsimies Boržomi pilsētā, pagaršosim izslavēto minerālūdeni. Jautri pavadot laiku ceļā, aizbrauksim līdz Ahalcihe senajam cietoksnim Rabati, kas gluži nesen atdzimis no drupām. Te vienuviet sadzīvo tradicionālās gruzīnu pareizticīgo baznīcas un senās Osmāņu impērijas laiku mošejas. Vakariņas un nakts viesmīlīgā gruzīnu viesu mājā Vardzijā.

7. DIENA, CETURTDIENA, 21.09. VARDZIJA – PARAVANI EZERS – TBILISI

Pēc brokastīm dosimies uz neparasto pazemes pilsētu Vardziju, ko VIII gs. cēlusi izcilā Gruzijas cariene  Tamāra, lai aizsargātu savus valdījumus no  irāņu iekarotājiem. Šīs ir unikāls gruzīnu renesanses mākslas paraugs, pilsēta, kas izcirsta smilšakmenī. Atpakaļceļā uz Tbilsi, apstāsimies jaukā atpūtas fotopauzē un piknikā pie valsts lielākās ūdenstilpnes – Paravani ezera.  Nakts viesnīcā Tbilisi.

8. DIENA, PIEKTDIENA, 22.09. TBILISI – MCHETA – RĪGA

Šodien apskatīsim Mchetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kurā atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena kā svētās Kristus mantijas glabātuve. Pagaršosim un noteikti nopirksim mājiniekiem gardās čurčellas, garšvielas. Kad būsim pabarojoši gan vēderu, gan dvēseli, dosimies uz brāļu Askaneli vīna, konjaka un čačas fabriku, kurā mūs sagaidīs iepazīšanās ar šo pazīstamo dzērienu vēsturi un izgatavošanas tradīcījām un produkcijas degustācija. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks atpūtai. Vakariņas daudzbalsīgo gruzīnu dziesmu skaņās ar ugunīgām gruzīnu dejām un gardiem ēdieniem un dzērieniem. Nakts viesnīcā Tbilisi.

9. DIENA, SESTDIENA, 23.09. TBILISI – RĪGA

Agrā rītā atvadāmies no Gruzijas, lai atgrieztos Latvijā. 04:40 – 07:15 lidojums uz Rīgu.

Iepazīsties ar Gruziju arī mūsu bloga stāstos!

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Tbilisi – Rīga, lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 • 7 brokastis, 4 pusdienas, 2 vakariņas, pikniks un degustācijās, kā norādīts programmā;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. ar norādi Izvēlei;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 30 EUR).

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 200 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 07.07.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 04.08.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (27.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (28.07. – 10.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (10.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
15.09.2017 Grupas vadītāja: Jolanta Lipska. Grupas sapulce 05.09.pl.18.15.

Vīnu zeme Gruzija ražas svētku laikā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.