Tibeta un svētais Kailaša kalns

Maza Grupa

Tibeta ir neparasts, noslēpumains, apgarots zemes nostūris. Pasaules budisma centrs, pasaules jumts, kur Himalaju kalnu sniegotās virsotnes cauri mākoņiem spraucas pretī dzidri zilām debesīm. Skarbā daba, kas norūda un pārsteidz ar pirmatnējo skaistumu. Senie budistu tempļi, krāsainie lūgšanu karodziņi un lūgšanu mantru ritms, kas prātu padara neparasti mierīgu. Tibeta bagātinās ar jaunu pasaules skatījumu un ilgi paliks atmiņā. Svētais Kailaša kalns jeb dievišķi izkristalizētā apziņa ir Visaugstākā labuma un Visaugstākās enerģijas mājvieta un citadele.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
11.09.2018 27.09.2018 17 Vietu nav 3598 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Andžejs Reiters. Grupas sapulce 16.07.plkst.18.15

Ceļojuma programma

Pekina – Lhasa – Šigatse – Tingri – Saga – Manasarovara – Darčena – Kailaša kalns – Kerunga – Katmandu

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Maršruts augstkalnu apstākļos;
 • Paredzama fiziska slodze;
 • Nakšņošana Kailaša kalna reģionā vienkāršās naktsmītnēs ar minimālu komforta līmeni.

1. DIENA, OTRDIENA, 11.09. RĪGA – STAMBULA – PEKINA

Pulcēšanās Rīgas lidostā, 18:45 lidojums Rīga – Stambula, vēlāk lidojums uz Pekinu. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, TREŠDIENA, 12.09. PEKINA

Pēcpusdienā ierašanās Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Brīvs vakars un nakts viesnīcā Pekinā.

3. DIENA, CETURTDIENA, 13.09. PEKINALHASA

Turpināsim ceļu uz Tibetas centru – Lhasu, lidojums Pekina – Lhasa. Atlikusī diena – vieglām pastaigām, adaptējoties augstkalnu apstākļiem. Nakts viesnīcā Lhasā.

4. DIENA, PIEKTDIENA, 14.09. lhasa

Tibetas sirds Lhasa ir viena no visapmeklētākajām budisma vietām pasaulē, kaut arī tā grūti sasniedzama attāluma un absolūtā augstuma dēļ (atrodas 3650 m v.j.l.). Pateicoties romantiskai un noslēpumainai tibetiešu reliģijai, Lhasas iespaidīgais kultūras mantojums vilina ceļotājus no visas pasaules. 7.gs. celtā Potalas pils – Dalailamu mītnes vieta – atrodas Sarkanā kalna virsotnē. Tā pasaulē izslavēta grandiozo izmēru, sarežģīto konstrukciju, dievbijīgās pielūgsmes atmosfēras un grezno mākslas darbu dēļ. Tibetas garīgais centrs Džokanga templis. Tajā svētceļnieki aizdedz jaku tauku lukturīšus, godājot dievības un skaitot svētās mantras, iesien baltas drāniņas, tā apliecinot pietāti Budam. Pie tempļa milzīgais Bakhoras tirgus rajons. Nakts viesnīcā Lhasā.

5. DIENA, SESTDIENA, 15.09. LHASA – ŠIGATZE

No rīta dosimies ceļā Kailaša kalna virzienā. Pa ceļam piestāsim pie augstkalnu svētā Jamdroka ezera (ja ceļš būs vaļā). No Kampalas pārejas (4790 m v.j.l.) paveras skats uz ezeru un sniegotajām virsotnēm fonā. Apmeklēsim Palkhoras templi – tipisks tibetiešu klosteris, kas arhitektoniski apvieno stūpu un templi. Nakts viesnīcā Šigatzē.

6. DIENA, SVĒTDIENA, 16.09. ŠIGATZE – TAŠILUNPO – TINGRI

Šigatze(3780 m v.j.l.) ir Tibetas otrā lielākā pilsēta. Viesosimies 15.gs. būvētajā Tašilunpo klosterī. Šeit sešus metrus augstā un 275 kg smagā Nākotnes Budas (Maitreijas) statuja. To grezno pērles, tirkīzi, koraļļi un dzintari. Pārbrauciens uz Tingri (4300 m v.j.l.) –mazpilsētu ar nepārspējamiem augstkalnu skatiem uz pasaulē augstākajiem kalniem – Himalajiem. Tuvojoties šai apdzīvotajai vietai, skatam paveras rinda balti krāsotu māju. Nakts vienkāršā viesnīcā Tingri.

7. DIENA, PIRMDIENA, 17.09. TINGRI – RONGBUK – TINGRI

Šodienas piedzīvojums būs viens no iespaidīgākajiem visā ceļojuma laikā – dosimies uz Everesta bāzes nometni, kas atrodas 5200 m virs jūras līmeņa. No turienes paveras s skats uz pasaulē augstāko kalnu virsotni – Džomolungmu (Everestu), kas atrodas ~25 km attālumā. Apmeklēsim pasaulē augstāko klosteri – Rongbuku (5150 m v.j.l.), kurā ir vērtīgi sienu gleznojumi. Nakts viesnīcā Tingri.

8. DIENA, OTRDIENA, 18.09. TINGRI – SAGA

Braucam tālāk Kailaša kalna virzienā un ceļamies augstāk un augstāk. Pa ceļam plīvo simtiem spilgtie lūgšanu karodziņi, pāri augstkalnu plato, no kura paveras vareni skati uz Himalaju kalniem. Nakts Sagā 4500 m v.j.l.

9. DIENA, TREŠDIENA, 19.09. saga – MansarovarA

Dienas nozīmīgākā vieta ir milzīgais Mansarovaras ezers, kuru sasniegsim krietni pēcpusdienā. Tas ir vienlīdz svarīgs budistiem, hinduistiem un džainistiem, tam piedēvē spēju attīrīt un atbrīvot no visiem grēkiem. Viens no pasaules augstākajiem ezeriem atrodas 4,5 km virs jūras līmeņa, tam apkārt vairāki klosteri. Ezera apskate vakara saules burvībā. Nakts viesu namā Manasarovā.

10. DIENA, CETURTDIENA, 20.09. ManasarovarA – DarČenA

Dienu pavadīsim pie ezera atpūšoties, dodoties pastaigās, lai sagatavotos gājienam apkārt Kailaša kalnam. Nakts Darčenā.

11. DIENA, PIEKTDIENA, 21.09. DarČenA – DIRAPUKA

Kailašs ir ļoti neparasts kalns – daudzas apkārtējo reģionu reliģijas to uzskata par svētu, dievišķiem spēkiem apveltītu. To pielūdz hinduistu, budisti, džainisti un bon tradīcijas sekotāji; šurp brauc svētceļnieki no visas pasaules. Gājiens pulksteņrādītāja virzienā apkārtKailasa kalnam ir ~43 km garš. Šodienas trekinga garums būs ap 12-13 km. Apskatīsim Tarboče ciemu ar 24 m augstu karoga mastu, kas izveidots kā lūgšanu koks. Šeit ik gadus notiek “Saga Dava” festivāls, kad budisti no visas pasaules ierodas, lai rituāla laikā vecos lūgšanu karodziņus nomainītu ar jauniem. Mērosim ceļu caur skaisto Lha Ču ūdenskritumu ieleju uz Dirapuka ciemu, kas ir “Koras” (svētceļojuma) sākumpunkts. Nakts viesu mājā Dirapukā.

12. DIENA, SESTDIENA, 22.09. DIRAPUKA – DOLMA LA PĀREJA – ZUTULPUKA

Dienas trekinga garums no Dirapukas līdz Zutulpukai – apmēram 21 km. Augstākā vieta trekinga laikā – Dolma La pāreja 5600 m augstumā. Nakts viesu mājā Zutulpukā (5600 m v.j.l.).

13. DIENA, SVĒTDIENA, 23.09. ZUTULPUKA – DarČenA – Dongpa

Pēc ~10 km gājiena sasniegsim vietu, kur sagaidīs džipi, lai dotos uz Darčenu un tālāk uz apmetnes vietu. Nakts Dongpā.

14. DIENA, PIRMDIENA, 24.09. Dongpa – KERUNGA

Šodien mums priekšā brauciens pa Tibetas plakankalni uz Kerungu. Nakts Kerungā.

15. DIENA, SESTDIENA, 25.09. KERUNGA – katmandu

Redzēsim vienreizējos Tibetas plato bezgalīgos plašumus, kas sastinguši kalnu varenības priekšā. Vakarā ierašanās Nepālas galvaspilsētā Katmandu. Mūs sagaidīs ērtas gultas un karstā ūdens luksus un komforts. Vakariņas un nakts viesnīcā Katmandu.

16. DIENA, SVĒTDIENA, 26.09. KATMANDU

Katmandu – seno tempļu, svētvietu, laukumu un kolorītu pagalmu dzīvs muzejs. Tā ir pasaka, kurā joprojām mīt karaļi un karalienes, vieta, kur dievību pielūgsme ir ikdienas sastāvdaļa. Viena no pasaulē slavenākajām un krāšņākajām budistu svētvietām ir Svojambunatas stūpu, uz kuras gleznotās visu redzošās acis vēro Katmandu ieleju no 77 m augstuma. Tās apkārtnē patvērušās daudzas mazākas lūgšanu vietas un klosteri. Durbara (‘Karaliskais’) laukums – piļu, pagalmu un tempļu komplekss, kas būvēts 12.-18.gs. Mūsdienās šeit notiek krāšņas svētku ceremonijas. Kumari templis, kur uzturas Kumari – jauna meitene, īpaši izvēlēta dievietes amatam, kurai piedēvē dziedinošas un nākotni pareģojošas spējas. Boudanatas stūpa – viena no skaistākajām, vecākajām un lielākajām visā budistu pasaulē, žilbinoši balta spožajā saules gaismā. Apmeklēsim arī Pašupatinatas templi svētās Bagmati upes krastā, ar zeltā darinātu jumtu un milzīgām sudraba ārdurvīm. Nakts viesnīcā Katmandu.

17. DIENA, PIRMDIENA, 27.09. KATMANDU – STAMBULA – RĪGA

No rīta transfērs uz lidostu, lidojums Katmandu – Stambula, pāris stundas Stambulas lidostā un lidojums uz Rīgu. Ap 17:50 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga- Pekina, Pekina-Lhasa un Katmandu-Rīga;
 • transporta pakalpojumi, aprakstā minētās ekskursijas un ieejas maksas;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās divvietīgos numuros Katmandu, Tibetā viesu namos un teltīs pārgājiena laikā;
 • 15 brokastis;
 • grupas vadītāja un vietējā gida pakalpojumi, jaki – nepieciešamā ekipējuma transportēšana pārgājiena laikā;
 • Tibetas un Kailaša kalna apmeklēšanas atļaujas;
 • Nepālas, Ķīnas vīzu izmaksas un Tibetas atļauja.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminēto pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas
 • veselības apdrošināšana, dzeramnauda šoferim, gidiem un apkalpojošam personālam;

Piemaksa par vienvietīgu numuru 544 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma – līdz 03.07.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma – līdz 31.07.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (23.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (24.07. - 06.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 06.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu

Izbraukšana Piezīmes
11.09.2018 Grupas vadītājs Andžejs Reiters. Grupas sapulce 16.07.plkst.18.15

Tibeta un svētais Kailaša kalns

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.