Kambodžas karalistes džungļu takas

4.6

Ceļotāju Vērtējums
11 atsauksmes

Maza Grupa

Kambodžas karaliste ir viena no vismazāk attīstītākajām DA Āzijas valstīm, ko vēl joprojām varam dēvēt par tūristu neskartu vietu. Lai izjustu Kambodžas īsto garšu, šo ceļojumu piedāvājam kā piedzīvojumu – nakšņosim jauniešu naktsmītnēs, pārvietosimies ar sabiedrisko transportu, dosimies pa neskartām džungļu takām, veldzēsimies no karstuma savvaļas ūdenskritumos, sagaidīsim saulrietu neapdzīvotās pludmalēs un baudīsim khmeru jeb Kambodžas pamatiedzīvotāju viesmīlību. Šī ir senas civilizācijas zeme, kas kādreiz bijusi slēgta ieceļotājiem, bet tagad atklāj savus ievērojamākos ”dārgumus”, viens no tiem - lielākais tempļu ansamblis pasaulē Angkor Wat – Kambodžas varenības simbols. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
23.10.2019 07.11.2019 16 Vietu nav 1990 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Andžejs Reiters. Grupas sapulce 15.10. plkst. 18:15

Ceļojuma programma

Bangkoka – Siem Reap Tonle Sap peldošaie ciemati – Angkor Wat tempļu komplekss – Kulen kalns un nacionālais parks - Pnompeņa Sihanoukville Koh Rong salaPnompeņa – Bangkoka

1. DIENA, TREŠDIENA, 23.10. RĪGA – HELSINKI – BANGKOKA

Ap 16:00 tikšanās Rīgas lidostā, plkst. 17:45 lidojums Rīga – Helsinki, turpinājumā 23:55 Helsinki – Bangkoka, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, CETURTDIENA, 24.10. BANGKOKA

Ierašanās Taizemes karalistes galvaspilsētā Bangkokā, transfērs uz viesnīcu. Kuriem ir enerģija pēc lidojuma var doties baudīt Bangkokas rosību un kņadu street food jeb ielas ēdiena mazās tirgotavas, kāds jauns krāsains apģērba gabals vai peldšorti tālākajām ceļojuma gaitām kādā no daudzajām tirgotavām. Nakts viesnīcā Bangkokā.

3. DIENA, PIEKTDIENA, 25.10. BANGKOKA – SIEM REAP TONLE SAP EZERS – SIEM REAP

No rīta dodamies uz lidostu, lai nokļūtu mūsu galamērķī – Kambodžā. Ieradīsimies Siem Reap, noliekam mantas viesnīcā un dodamies uz Tonle Sap ezera peldošajiem ciematiņiem. Tonle Sapir lielākais ezers DA Āzijā un uz tā peldošajās salmu būdiņās vēl mūsdienās mājo neskaitāmas khmeru ģimenes, kas izdzīvo pateicoties ezerā nozvejotajam, kuru bērni skolojās turpat uz ezera peldošajās skolās un bieži pārvietojas airējoties tupot bļodās. Turp dodamies ar laivām caur applūdušu mežu, kas ir daļa no šī reģiona ekosistēmas un pusi gada atrodas zem ūdens. Šovakar laikus dodamies pie miera, jo rīt mūs gaida agrs rīts! Nakts naktsmītnē Siem Reap.

4. DIENA, SESTDIENA, 26.10. SIEM REAP – ANGKOR WAT KOMPLEKSS – SIEM REAP

Rītu sākam agri, lai dotos sagaidīt saullēktu pār Angkor Wat centrālo templi un turpinātu kompleksa apskati pirms vēl sākusies dienas svelme un lielo tūristu masu pieplūdums. Šis 9-12. gadsimtā celtais tempļu komplekss ir iekļauts UNESCO pasaules mantojumu sarakstā un ir galvenais apskates objekts Kambodžā. Arī Andželīnas Džolijas filma „Kapeņu izlaupītāja”, kur darbība risinās džungļos ar kokiem apaugušās masīvās akmens celtnēs, ir filmēta šeit! Pēc piramīdveidīgo tempļu izpētes atgriežamies Siem Reap pilsētā. Nakts viesnīcā Siem Reap.

5. DIENA, SVĒTDIENA, 27.10. SIEM REAP – KULEN KALNS UN NACIONĀLAIS PARKS 

No rīta dodamies ceļā prom no civilizācijas un pilsētas kņadas tuvāk īstai, nepieradinātai Kambodžai. Mūsu mērķis divu dienu gājiens pa nepieradinātu vidi. Dosimies aptuveni 14 km gājienā pa senā svētā Kulen kalna apkārtni. Šeit aizsākās Angkora periods un dienas gājienā redzēsim senus tempļus, kas izvietojušies kalna apkārtnē. Redzēsim nelielas apdzīvotas vietas, kur vēl joprojām dzīvo cilvēki neskatoties uz nesenajiem vēstures notikumiem Kambodžas sarežģītajā vēsturē. Nakts šūpuļtīklos.

6. DIENA, PIRMDIENA, 28.10. KULEN KALNS UN NACIONĀLAIS PARKS – SIEM REAP

Turpināsim iepazīt šo savdabīgo reģionu. Pārgājiens pa tuvējo apkārtni baudot džungļu ainavas. Vērosim lauku teritorijas un mazos tempļus, kas izveidoti šajā netradicionālajā vietā. Vietējie šeit iemanījušies iegūt medu un palmu vīnu, apskatīsim šos produktu un atgriezīsimies pilsētā, brauciens uz Siem Reap. Nakts viesnīcā Siem Reap.

7. DIENA, OTRDIENA, 29.10. SIEM REAP – BATTAMBANG

Pēc brokastīm dosimies uz jaunu un tūristu maz apmeklētu Kambodžas daļu tuvāk Taizemes robežai – Battambang. Šī pilsēta aptuveni 5 stundu brauciena attālumā no Siem Reap atkal ir cita pasaule, kurā saglabājusies franču ietekme un dziļi iespiedusies nesenā, smagā Kambodžas vēsture. Pēcpusdienā brauciens uz kaļķakmens kalnu, tajā uzkāpjot pavērsies skats uz vairākiem tempļiem un plašo apkārtni. Nakts viesnīcā Battambangā.

8. DIENA, TREŠDIENA, 30.10. BATTAMBANG

No rīta apmeklēsim savdabīgu vietu – bambusa vilcienu. Šī svara ziņā vieglā konstrukcija var braukt pa sliedēm pat ar 50 km stundā ātrumu. Līdz ko satiekas divi šādi vagoni, tos var nocelt un pārlikt atpakaļ uz sliedēm. Turpinājumā apmeklēsim vēsturisku templi ar nozīmīgām mozaīkām un zīmējumiem tajā. Brauciens uz vēl vienu mazāk iepazītu, bet ļoti vērtīgu Kambodžas vietu – Phnom Bannon.  Pēc vareno Angkoras tempļu apmeklējuma, šie vēsturiskie tempļi gandrīz 1000 senā vēsturē atrodas 337 pakāpienu augstumā kalnā. Paralēli tiem paveras plaša apkārtējā panorāma. Nakts naktsmītnē Battambangā.

9. DIENA, CETURTDIENA, 31.10. BATTAMBANG – PNOMPEŅA

Šodien ceļosim pa Kambodžas vidieni visas dienas garumā no valsts rietumu daļas pilsētas Battambang uz galvaspilsētu Pnompeņu. Pa ceļam būs apstāšanās vietas ar iespēju redzēt vairāk no šīs Āzijas zemes. Šis ceļa posms starp Battambang un Pnompeņu tiek izmantots maz salīdzinot ar ceļu starp Siem Reap un Pnompeņu. Baudīsim neskarto vidi un ierašanās Pnompeņā. Nakts viesnīcā Pnompeņā.

10. DIENA, PIEKTDIENA 01.11. PNOMPEŅA – SIHANOUKVILLE – KOH RONG

Pārbrauciens no galvaspilsētas uz Sihanoukvilli – pilsētu jau pie ūdens! Pēc tā brauciens uz Koh Rongsalu, kuras otrais nosaukums ir Monkey Island. Te nav ielu, nav mašīnu vai motociklu, elektrība parādās tikai no rītiem un vakaros, kad tiek ieslēgts ģenerators. Šeit smiltis ir baltākas par baltu un ūdens zilāks par zilu, apkārt skraida vietējie bērneļi un suņi, kas šķiet vienlīdz dzīvespriecīgi. Šeit mēs pavadīsim turpmākās dienas laiski atpūšoties, sasmeļoties saulītes enerģiju pirms mājās došanās – snorkelēsim, ēdīsim pludmales krodziņos vietējo zvejnieku sarūpēto dienas lomu un gluži vienkārši baudīsim to, ka varam nedarīt pilnīgi neko!Iespējams, kādu dienu ieplānosim kādu spontānu pārgājienu cauri džungļiem uz otru salas pusi, kur stiepjas 4 jūdžu gara neapdzīvota pludmale.

11. DIENA, SESTDIENA 02.11. KOH RONG

Brīva diena atpūtai Koh Rong pludmalē. Šis rīts sāksies ar saullēktu un vakars noslēgsies ar saulrietu. Baudām dzīvi nesteidzoties!

12. DIENA, SVĒTDIENA 03.11. KOH RONG

Brīva diena atpūtai Koh Rong pludmalē. Šis rīts sāksies ar saullēktu un vakars noslēgsies ar saulrietu. Baudām dzīvi nesteidzoties!

13. DIENA, PIRMDIENA, 04.11. KOH RONG – SIHANOUKVILLE – PNOMPEŅA

Pēc rīta uz salas, gatavojamies atpakaļceļam un kuģojam uz kontinentu, ar autobusu dodamies ceļā, lai vakarpusē nokļūtu Kambodžas galvaspilsētā. Nakts naktsmītnē Pnompeņā.

14. DIENA, OTRDIENA, 05.11.PNOMPEŅA BANGKOKA

Šodien dosimies uz lidostu un ceļosim atpakaļ uz Taizemi, lidojums Pnompeņa – Bangkoka, ierašanās un brauciens uz naktsmītni Bangkokā.

15. DIENA, TREŠDIENA, 06.11. BANGKOKA

Brīva diena Bangkokā, iespēja baudīt pilsētas piedāvāto virtuvi, atpūtas iespējas un izklaides. Nakts viesnīcā Bangkokā.

16. DIENA, CETURTDIENA, 07.11. BANGKOKA – HELSINKI – RĪGA

No rīta brauciens uz lidostu un lidojums Bangkoka – Helsinki, pēc tā lidojums Helsinki – Rīga, ap 17:35 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ieteicams paņemt līdzi:

 • čemodāna vietā ieteicams izvēlēties mugursomu, jo tas atvieglos pārvietošanos;
 • noteikti nepieciešama arī mazāka mugursoma, kas noderēs pārgājienos;
 • ērtus sporta apavus un garās bikses džungļu pārgājieniem.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Bangkoka – Rīga;
 • iekšējie pārlidojumi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • budžeta tipa naktsmītnes, viesu mājas, home-stay;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • brīvo dienu aktivitātes (snorkelēšanas inventāra noma utt.);
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • ēdināšanas izmaksas, izņemot Chi Phat džungļu pārgājienā iekļautās maltītes;
 • Taizemes vīza 50 USD/Kambodžas vīza 30 USD;
 • Dzeramnaudas.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 14.08.2019.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 11.09.2019.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (03.09.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (04.09. – 17.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (17.09.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
23.10.2019 Grupas vadītājs Andžejs Reiters. Grupas sapulce 15.10. plkst. 18:15

Piedzīvojumu garša Kambodžā

Priekšstatījums