Kambodžas karalistes džungļu takas

4.6

Ceļotāju Vērtējums
11 atsauksmes

Maza Grupa

Kambodžas karaliste ir viena no vismazāk attīstītākajām DA Āzijas valstīm, ko vēl joprojām varam dēvēt par tūristu neskartu vietu. Lai izjustu Kambodžas īsto garšu, šo ceļojumu piedāvājam kā piedzīvojumu – nakšņosim jauniešu naktsmītnēs, pārvietosimies ar sabiedrisko transportu, dosimies pa neskartām džungļu takām, veldzēsimies no karstuma savvaļas ūdenskritumos, sagaidīsim saulrietu neapdzīvotās pludmalēs un baudīsim khmeru jeb Kambodžas pamatiedzīvotāju viesmīlību. Šī ir senas civilizācijas zeme, kas kādreiz bijusi slēgta ieceļotājiem, bet tagad atklāj savus ievērojamākos ”dārgumus”, viens no tiem - lielākais tempļu ansamblis pasaulē Angkor Wat – Kambodžas varenības simbols. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
23.10.2019 07.11.2019 16 Vietu nav 1990 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Ceļojuma programma

ga – Bangkoka – Siem Reap Tonle Sap peldošaie ciemati – Angkor Wat tempļu komplekss –

Phnom Penh Chi Phat Sihanoukville Koh Rong Island Phnom Penh – Bangkoka – Rīga

1. DIENA, TREŠDIENA, 23.10. RĪGA – HELSINKI – BANGKOKA

12:25 tikšanās Rīgas lidostā, 14:25 lidojums Rīga – Helsinki, turpinājumā 17:35 Helsinki – Bangkoka, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, CETURTDIENA, 24.10. BANGKOKA

No rīta ierašanās Bangkokā, transfērs uz viesnīcu un tie, kuriem ir enerģija pēc garā lidojuma, var doties baudīt Bangkokas rosību un kņadu street food jeb ielas ēdiena mazās tirgotavas, kāds jauns krāsains apģērba gabals vai peldšorti tālākajām ceļojuma gaitām kādā no daudzajām tirgotavām uz tūristu ielas. Nakts viesnīcā Bangkokā.

3. DIENA, PIEKTDIENA, 25.10. BANGKOKA – SIEM REAP TONLE SAP EZERS – SIEM REAP

No rīta dodamies uz lidostu, lai nokļūtu mūsu galamērķī – Kambodžā. Ieradīsimies Siem Reap, noliekam mantas viesnīcā un dodamies uz Tonle Sap ezera peldošajiem ciematiņiem. Tonle Sapir lielākais ezers DA Āzijā un uz tā peldošajās salmu būdiņās vēl mūsdienās mājo neskaitāmas khmeru ģimenes, kas izdzīvo pateicoties ezerā nozvejotajam, kuru bērni skolojās turpat uz ezera peldošajās skolās un bieži pārvietojas airējoties tupot bļodās. Turp dodamies ar laivām caur applūdušu mežu, kas ir daļa no šī reģiona ekosistēmas un pusi gada atrodas zem ūdens. Šovakar laikus dodamies pie miera, jo rīt mūs gaida agrs rīts! Nakts naktsmītnē Siem Reap.

4. DIENA, SESTDIENA, 26.10. ANGKOR WAT PHNOM PENH

Rītu sākam agri, lai dotos sagaidīt saullēktu pār Angkor Wat centrālo templi un turpinātu kompleksa apskati pirms vēl sākusies dienas svelme un lielo tūristu masu pieplūdums. Šis 9-12. gadsimtā celtais tempļu komplekss ir iekļauts UNESCO pasaules mantojumu sarakstā un ir galvenais apskates objekts Kambodžā. Arī Andželīnas Džolijas filma „Kapeņu izlaupītāja”, kur darbība risinās džungļos ar kokiem apaugušās masīvās akmens celtnēs, ir filmēta šeit! Pēc piramīdveidīgo tempļu izpētes, dodamies apmēram 6h pārbraucienā ar vietējo autobusu uz Kambodžas galvaspilsētu Phnom Penh. Nakts naktsmītnē Phnom Penh.

5. DIENA, SVĒTDIENA, 27.10. PHNOM PENH – ANDONG TEUK VILLAGE – CHI PHAT – VILLAGE

Agri no rīta jau atkal dodamies ceļā prom no civilizācijas un pilsētas kņadas tuvāk īstai, nepieradinātai Kambodžai. Mūsu mērķis Chi Phat, neliels ciemats džungļu vidū, kurp nokļūt varam tikai pa upi gar zaļajiem upes krastiem, kur ganās bifeļi, rosās vietējie putni un ik pa brīdim acu skatu slēpj kāda noliekusies palma. Chi Phat ir pavisam neliels un autentisks khmeru ciemats, kur elektrība parādās tikai rītos un vakaros, cilvēki šeit ir smaidīgi un laiski. Šonakt paliksim pie vietējiem iedzīvotājiem (home stay)un vakariņas mums gatavos mājas saimniece, ēdīsim tās sēžot uz grīdas. Vakara dušas procedūru dosimies aizstāt ar peldi vietējā upē. Nakts Chi Phat.

6. DIENA, PIRMDIENA, 28.10. DŽUNGĻI PĀRGĀJIENS

Šodien dosimies džungļu pārgājienā (2 dienu pārgājiens ~ 40 km), mūsu takas vedīs caur Kambodžas laukiem, banānu plantācijām, no svelmes veldzēsimies peldoties ūdenskritumos, ēdīsim uz uguns gatavotu ēdienu, nakšņosim džungļos ieritinājušies katrs savā kokoniņā – guļammaisā. Džungļu skaņas gan ar pulti izslēgt nevarēs! Nakts džungļu apmetnē.

7. DIENA, OTRDIENA, 29.10. DŽUNGĻI – CHI PHAT

No rīta cienāsimies ar vietējo gidu gatavotajām brokastīm un dosimies atpakaļ Chi Phat virzienā. Ciematā iekārtosimies mūsu nākamajā naktsmītnē eko lodge bungalo tipa būdiņās. Brīva pēcpusdiena atpūtai. Pēc vakariņām dodamies naksnīgā izbraucienā pa upi, lai izjustu filmai „Avatars” atbilstošas izjūtas. Līdz ar tumsas iestāšanos, upes krastos esošie koki pārvēršas par mirguļojošām Ziemassvētku eglītēm tikai lampiņu vietā ir mazas, spīdīgas mušiņas. Naktī zvaigžņu ielokā upe pārvēršas par citu, pavisam maģisku pasauli. Šīs maģijas apburti un aktīvās dienas nogurdināti, dodamies pie miera. Nakts Chi Phat.

8. DIENA, TREŠDIENA, 30.10. CHI PHAT – SIHANOUKVILLE

Ar laivu dodamies tālāk, mērojam ceļu pa upi uz Andong Teuk ciematu. Mūsu ceļš turpinās ar vietējo autobusu uz piejūras pilsētu Sihanoukville. Šī vieta slavena ar ballītēm pludmales krodziņos, kur arī mēs ierodoties plānojam iemalkot kādu ruma-kokospiena kokteili. Nakts naktsmītnē Sihanoukville.

9. DIENA, CETURTDIENA, 31.10. SIHANOUKVILLE – KOH RONG

No rīta ar kuģi braucam uz vietu, ko vietējie dēvē par paradīzi zemes virsū. Tā ir Koh Rongsaliņa, kuras otrais nosaukums ir Monkey Island. Te nav ielu, nav mašīnu vai motociklu, elektrība parādās tikai no rītiem un vakaros, kad tiek ieslēgts ģenerators. Šeit smiltis ir baltākas par baltu un ūdens zilāks par zilu, apkārt skraida vietējie bērneļi un suņi, kas šķiet vienlīdz dzīvespriecīgi. Šeit mēs pavadīsim turpmākās dienas laiski atpūšoties, sasmeļoties saulītes enerģiju pirms mājās došanās – makšķerēsim, snorkelēsim, ēdīsim pludmales krodziņos vietējo zvejnieku sarūpēto dienas lomu un gluži vienkārši baudīsim to, ka varam nedarīt pilnīgi neko!Iespējams, kādu dienu ieplānosim kādu spontānu pārgājienu cauri džungļiem uz otru salas pusi, kur stiepjas 4 jūdžu gara neapdzīvota pludmale.

10. – 12. DIENA, 01.11. – 03.11. KOH RONG

Brīva diena atpūtai Koh Rong pludmalē. Šis rīts sāksies ar saullēktu un vakars noslēgsies ar saulrietu. Baudām dzīvi nesteidzoties!

13. DIENA, PIRMDIENA, 04.11. KOH RONG – SIHANOUKVILLE – PHNOM PENH

Pēdējais rīts paradīzē, gatavojamies atpakaļceļam un kuģojam atpakaļ uz iekšzemi, ar autobusu dodamies ceļā, lai vakarpusē nokļūtu Kambodžas galvaspilsētā. Nakts naktsmītnē Phnom Penh.

14. DIENA, OTRDIENA, 05.11. PHNOM PENH BANGKOKA

Šodien dosimies uz lidostu un ceļosim uz Taizemi, lidojums Pnompeņa – Bangkoka, ierašanās un brauciens uz naktsmītni Bangkokā.

15. DIENA, TREŠDIENA, 06.11. BANGKOKA

Brīva diena Bangkokā, iespēja baudīt pilsētas piedāvāto virtuvi, atpūtas iespējas un izklaides. Nakts viesnīcā Bangkokā.

16. DIENA, CETURTDIENA, 07.11. BANGKOKA  HELSINKI – RĪGA

No rīta brauciens uz lidostu un lidojums Bangkoka – Helsinki, pēc tā lidojums Helsinki – Rīga, ap 17:35 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ieteicams paņemt līdzi:

 • čemodāna vietā ieteicams izvēlēties mugursomu, jo tas atvieglos pārvietošanos;
 • noteikti nepieciešama arī mazāka mugursoma, kas noderēs pārgājienos;
 • ērtus sporta apavus un garās bikses džungļu pārgājieniem.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Bangkoka – Rīga;
 • iekšējie pārlidojumi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • budžeta tipa naktsmītnes, viesu mājas, home-stay;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • brīvo dienu aktivitātes (snorkelēšanas inventāra noma utt.);
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • ēdināšanas izmaksas, izņemot Chi Phat džungļu pārgājienā iekļautās maltītes;
 • Taizemes vīza 50 USD/Kambodžas vīza 30 USD;
 • Dzeramnaudas.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 14.08.2019.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 11.09.2019.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (03.09.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (04.09. – 17.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (17.09.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
23.10.2019 Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Piedzīvojumu garša Kambodžā

Priekšstatījums